Як зверстати книгу

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Комп'ютери & ПЗ

Незважаючи на те, що сьогодні більшість книг мають електронні аналоги, далеко не всі люблять читати книги з монітора - багато людей воліють купувати традиційні паперові книги або роздруковувати електронні варіанти, щоб читати їх на папері. Для більшої зручності ви можете зверстати будь електронний текст так, щоб при роздруківці він нічим не відрізнявся від сторінок цієї книги. Зробити це можна в загальнодоступно програмі Microsoft Word.

Інструкція:
1.
Відкрийте текстовий файл в Word і підготуйте його до верстки - перевірте помилки, Видаліть подвійні пробіли, непотрібні міжрядковий розриви, відформатуйте текст. Після цього створіть шаблон документа, натиснувши в меню «Файл» вкладку «Створити новий документ».

2. У розділі «Параметри сторінки» налаштуйте документ - встановіть стандартні поля, на вкладці «Джерело паперу» відзначте галочкою рядок «Розрізняти колонтитули парних і непарних сторінок», а потім збережіть зміни і додайте колонтитули до вашого документа.

3. Додайте верхній колонтитул і клацніть на ньому двічі. Скопіюйте в область колонтитула назву вашої статті або книги, як на непарній, так і на парній сторінках. У меню відкрийте вкладку «Формат», виберіть розділ «Межі і заливка» і оформите колонтитул горизонтальною лінією.

4. Тепер скопіюйте текст з вихідного файлу в створений документ-шаблон. У меню «Формат» відкрийте розділ «Стилі і оформлення» і відредагуйте оформлення заголовків, тексту та інших елементів майбутньої книги.

5. Повністю заповнивши шаблон контентом, перевірте, чи всі вас влаштовує, а потім роздрукуйте книгу на принтері, двічі пропускаючи через принтер кожну сторінку, перевертаючи лист паперу на 180 градусів.

6. Переверніть першу сторінку і таким же подвійним способом надрукуйте на її звороті другу сторінку. Такий метод дозволить вам швидко отримати відразу дві однакових книги. Якщо ж вам потрібна одна книга, на одній стороні аркуша паперу можна друкувати один примірник сторінки.

7. Роздрукувавши повністю весь текст, зберіть блок паперу разом і скріпіть збоку скріпками або степлером. Приклейте щільні обкладинки та канцелярським різаком розріжте посередині пачку листів, щоб у вас в руках опинилися дві однакові книги або брошури....

Відповідь на запитання: Як зверстати книгу