Як зашифрувати дані

Posted by Admin on 27-05-2013, 03:51 in Комп'ютери & ПЗ

У сучасному світі проблема надійного зберігання конфіденційних даних стає все більш актуальною. Для того щоб захистити свої секрети від несанкціонованого доступу, користувачі застосовують як достатньо прості методи (зразок архівування файлів з паролем), так і цілком надійні засоби криптографічного захисту (GPG, TrueCrypt). Все це має на увазі використання стороннього програмного забезпечення. Однак не варто забувати про те, що зашифрувати дані в Windows XP можна і засобами самої операційної системи.

Вам знадобиться:
- Розділ жорсткого диска з файловою системою NTFS.

Інструкція:
1.
Запустіть програму "Провідник". Для цього розверніть головне меню оболонки, клікнувши по кнопці "Пуск". Виберіть пункт "Програми". У відобразити дочірньому меню виберіть пункт "Стандартні", а потім клацніть по пункту "Провідник". Якщо структура меню не відповідає описаної, або в меню відсутній ярлик "Провідник", виконайте такі дії. Клікніть на кнопку "Пуск". В меню оберіть пункт "Виконати". Відкриється діалог "Запуск програми". У полі "Відкрити" даного діалогу введіть рядок "explorer.exe". Натисніть кнопку "OK". З'явиться вікно провідника Windows.

2. Знайдіть файл або папку, яку треба зашифрувати. У лівій панелі провідника розташований елемент управління "дерево", в якому відображається ієрархія пристроїв і структур каталогів комп'ютера. Розгорніть елемент "Мій комп'ютер", клацнувши по значку "+", розташованому поруч з написом. Аналогічним чином розгорніть елемент, відповідний пристрою, на якому знаходиться цільової файл або папка. Далі, розгортаючи елементи, відповідні підкаталогу знайдіть потрібний об'єкт файлової системи. Виділіть його в правій панелі провідника.

3. Відкрийте діалог властивостей шифруемого файлу або папки. Для цього клікніть правою кнопкою миші по об'єкту. У відобразити контекстному меню виберіть пункт "Властивості".

4. Відкрийте діалог установки додаткових атрибутів вибраного об'єкту файлової системи. У діалозі властивостей об'єкта перейдіть на вкладку "Загальні". Натисніть кнопку "Додатково".

5. Зашифруйте дані. У діалозі "Додаткові атрибути" в групі елементів "Атрибути стиснення і шифрування" встановіть прапорець "Шифрувати вміст для захисту даних". Натисніть кнопку "OK".

6. Вкажіть параметри шифрування об'єкта файлової системи. У діалозі властивостей об'єкта натисніть кнопку "Застосувати". Якщо в якості об'єкта був виділений файл або папка, що знаходиться в каталозі, який не піддавався шифруванню, відобразитися діалог "Попередження при шифруванні". Якщо разом з обраним об'єктом ви хочете зашифрувати і містить його каталог, встановіть перемикач у положення "Зашифрувати файл і містить його папку". Якщо ж треба зашифрувати тільки один об'єкт даних, виберіть пункт "Зашифрувати лише файл". Натисніть кнопку "OK"....

Відповідь на запитання: Як зашифрувати дані