Як полірувати диски

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Комп'ютери & ПЗ

Оптичні диски з часом можуть пошкоджуватися, на них часто з'являються подряпини, які можуть перешкодити нормальному прочитанню диска. Тому необхідно іноді виконувати полірування CD і DVD з вашої колекції.

Вам знадобиться:
- М'яка тканина;
- Паста ДОІ;
- Уайт-спірит.

Інструкція:
1.
Виберіть місце, яке необхідно відполірувати на диску, щоб прибрати подряпини з DVD або CD. Покладіть на стіл або будь-яку рівну поверхню чистий аркуш паперу. Покладіть на лист паперу DVD-диск, подряпиною вгору, далі змочіть фланель в уайт-спирит. Натріть її пастою ГОІ. На фланелі вийде паста у вигляді каші. Легкими рухами виконайте полірування диска в районі місця подряпини. Заздалегідь запам'ятайте місцезнаходження подряпини, тому що поступово місце пошкодження буде зникати.

2. Виконуйте поліруючі руху вздовж радіуса диска, ні в якому разі не по колу. Інакше ви просто пошкодите всі існуючі на диску доріжки, Але ніяк не відновите інформацію. Виконайте шліфовку диска, в її процесі матеріал поверхні знімається на невелику глибину.

3. Тобто в області подряпини з'явиться поглиблення, тому сошліфуйте і розташовані поруч області, щоб згладити поглиблення. Після того, як ви завершили роботу, змийте теплою водою все зайве з диска з милом. Раковину потім необхідно відмити. Після полірування оброблена поверхня каламутна, але це не заважає лазеру.

4. Використовуйте інші методи відновлення диска: поліровку диска м'якою тканиною, бавовняної або шовкової. Перед цим сдуйте порошинки, щоб не виникло нових подряпин. Здійснюйте всі рухи від центру до країв. Протріть диск серветкою з антистатиком - їх можна придбати в комп'ютерному магазині.

5. Покладіть диск на півгодини в морозильну камеру, попередньо загорнувши його в пакет. Протріть диск за допомогою миючих засобів для посуду м'якою тканиною, можна також протерти серветкою. Після цього спробуйте створити образ з пошкодженого диска, а вже з образу виконайте копіювання інформації. Буває, що створення віртуального диска змушує привід ретельніше зчитувати дані. Спробуйте вставити диск в інший привід, змініть швидкість читання CD....

Відповідь на запитання: Як полірувати диски