Як зберігати DVD диски

Posted by Admin on 27-05-2013, 03:07 in Комп'ютери & ПЗ

У людини, що має в будинку комп'ютер, поступово накопичується величезна кількість інформації, яку потрібно де-небудь зберігати. Одним з найбільш дешевих і доступних способів є збереження даних на DVD-дисках. Такі диски не дуже довговічні. Але якийсь час (раптом скоро придумають більш досконале сховище!) На них можна тримати інформацію. Як довго, залежить від якості диска і від його правильності його зберігання.

Інструкція:
1.
Витягуючи диск з футляра, не торкайтеся пальцями тієї сторони, на яку проводиться запис. Пил, бруд, жир, подряпини не сприяють гарній цілості болванки. Беріть диск в руки тільки за обідок.

2. Після того як диск записаний, обов'язково витягуйте його з приводу. Не слід забувати його у вимкненому системному блоці.

3. Робити записи на компакт-диску слід тільки спеціально призначеним для цього маркером. Малювати щось іншими засобами для предметами не можна. Ще краще, якщо ви будете маркувати НЕ диски, А футляри, в яких вони знаходяться.

4. Намагайтеся не прикріплювати на диск ніяких наклейок. Якщо ви ненароком порушите балансування, у швидкому приводі його може розірвати. Крім того, клей на наклейці може надати хімічний вплив на матеріал диска, що призведе до неможливості прочитання даних на ньому.

5. Якщо з'явилася необхідність протерти диск або почистити його від забруднення, це можна зробити тільки при допомоги вати, косметичної ватяною серветки або дуже м'якою тканини. Протирайте диск від центру до країв, але без натисків. Органічні розчинники (ацетон та бензол) розчиняють полікарбонат, з якого робляться диски. Уникайте їх попадання на поверхню. Для очищення ви можете з обережністю користуватися тільки метанолом або ізопропанолом.

6. Найпростіший і дешевий спосіб зберігання - паперові конверти. Але з них незручно виймати диск. Краще - окремі футляри. Іноді для економії місця вибирають зберігання на шпінделях. Але, по-перше, при перекладанні дисків ви можете легко їх подряпати, а по-друге, диски взагалі рекомендується зберігати тільки у вертикальному положенні.

7. На диски не повинні потрапляти прямі або розсіяні ультрафіолетові промені і будь забруднюючі речовини. Тому їх завжди потрібно зберігати у футлярі в темному місці.

8. Оптимальна температура зберігання компакт-дисків - кімнатна. Витримувати вони можуть без шкоди температуру від -5 до +55 градусів Цельсія. Але краще, якщо такого «екстриму» ваші диски не зазнають. Вологість, при якій можна зберігати їх - не більше 90%.

9. Важливо цінні для вас дані зберігати не на одному диску. При можливості зробіть одну або декілька копій. Ще краще, якщо у вас є вільний жорсткий диск, на який можна помістити значну частину вашої інформації....

Відповідь на запитання: Як зберігати DVD диски