Як полагодити подряпані диски

Posted by Admin on 11-07-2014, 04:54 in Комп'ютери & ПЗ

Будь оптичний диск, CD, DVD або Blu-ray, являє собою круглий диск з прозорою основою з полікарбонату. Подальша «начинка» диска залежить від його типу, але всі мають цей захисний шар, на якому згодом у ході використання з'являються подряпини.

Вам знадобиться:
- Диск;
- Зубна паста.

Інструкція:
1.
Ці подряпини заважають променю лазера приводу вважати дані з місці пошкодження. Товщина захисного шару CD - 12 мм, DVD - 06 мм, Blu-ray - 01 мм. Якщо ви хочете відновити CD або DVD-диск, вам може допомогти легке шліфування його прозорої поверхні. Візьміть ваш диск, зубну пасту Colgate, воду і пару серветок або м'який рушник. Зубна паста буде виступати шліфують інструментом, за допомогою якого зніметься тонкий верхній шар разом з подряпинами (якщо вони не дуже глибокі).

2. Акуратно нанесіть пасту на прозору поверхню диска. Розмажте її по всій поверхні диска пальцями або серветками. Залиште на якийсь час сохнути - буде досить декількох хвилин. Промийте диск під струменем води або в заздалегідь приготованому тазику. Змивайте всю пасту, щоб не залишилося слідів. Витріть диск насухо за допомогою паперових серветок або рушники. Від середини диска акуратно протирайте усі кінці уважно, щоб не пошкодити поверхню, а також повністю очистіть від усієї води.

3. Перевірте диск на читаність у вашому комп'ютері. Якщо відновлення не допомогло, спробуйте виконати процедуру ще раз, але не забувайте про товщину захисного шару в залежності від типу диска. Як показує практика, майже 90 відсотків подряпаних дисків відновлюються на деякий час даним способом. Як тільки комп'ютер прочитає вміст носія, перенесіть все на переносний пристрій або на локальні диски комп'ютера.

4. Якщо подряпини на диску дуже легкі, протріть всю його поверхню тампоном або серветкою, змоченою в спирті. Подряпини дана процедура не прибере, але може змити бруд з диска, що поліпшить доступ лазера до світловідбиваючі шару....

Відповідь на запитання: Як полагодити подряпані диски