Як полірувати мармур

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Хоббі та розваги

Незважаючи на природну міцність, з часом мармур втрачає свій блиск, тьмяніє і покривається мережею мікротріщин. Мармур потребує особливого догляду і ретельної поліровці для збереження свій споконвічної краси. Полірування в домашніх умовах є досить складним і трудомістким процесом.

Вам знадобиться:
Парафін, наждачний папір різних номерів, шліфувальні круги, м'яка тканина, пісок, пемза, містять віск засоби для догляду за каменем.

Інструкція:
1. Значні пошкодження (сколи, тріщини, глибокі подряпини) усунути самостійно не вдасться. Матеріалами, доступними непрофесіоналові, можна лише додати блиск мармуру і прибрати незначні дефекти. Для полірування можна використовувати засоби, що містять які-небудь кислоти: вони руйнують структуру каменю, з часом приводячи до крошенію. Воскові і лакосодержащіе кошти не зашкодять каменю. Деякі пошкодження з мармурових поверхонь важко усунути без попереднього шліфування.

3. Нерівні мармурові поверхні з помітними перепадами спочатку шліфуються грубими абразивами, наприклад, шліфувальними кругами і брусами. Кола прикріплюються до спеціальної дрелі. Дрібний пісок і пемза також можуть використовуватися для шліфовки. Щоб мармур блищав і виглядав ідеально рівним, для шліфування використовують кілька номерів абразивів. Для додання каменю монолітного вигляду необхідно зняти значний шар матеріалу (не менше 3 мм). Невеликі вироби можна відшліфувати дрібнозернистим наждачним папером.

3. Після шліфування, що допомагає усувати неглибокі вибоїни, тріщини і подряпини, мармур необхідно захистити від зовнішнього впливу за допомогою поліровки, що додасть мармуру блиск. Для цього використовуйте спеціальні засоби на восковій основі, вони заповнюють мікротріщини і захищають від дії води, бруду, харчових барвників та інших руйнівних речовин.
Провести полірування можна за допомогою суміші дрібної стертою окису заліза і сірки; після нанесення цього порошку натріть поверхню шматком шкіри до блиску. Посипавши мармур парафіном і натер його сухим м'яким полотном, ви також додасте йому блиск і захистіть від шкідливих впливів....

Відповідь на запитання: Як полірувати мармур