Як поміняти в Excel цифри на літери

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Комп'ютери & ПЗ

Більшість користувачів табличного редактора Microsoft Office Excel звикло до того, що номери рядків на його сторінках позначаються числами, а колонки ідентифікуються буквами. Однак це не єдиний спосіб вказівки посилань на комірки таблиць - при альтернативному варіанті і рядки, і стовпці нумеруються числами. Посилання на потрібний осередок при такому стилі нумерації складається з двох чисел, перше з яких відповідає номеру сторінки і перед ним пишеться буква R (Row - рядок), а друге - номером колонки і перед ним ставиться буква C (Column - стовпчик).

Інструкція:
1.
Змініть стиль посилань у налаштуваннях табличного редактора, якщо хочете замінити числа в номерах стовпців на літерні позначення. Значення цього налаштування зберігається в файл разом із створеною таблицею, тому, відкриваючи таблицю з файлу, ви завантажуєте і цю настройку - Excel прочитає її і приведе у відповідність нумерацію колонок. Відкривши файл, створений з іншим значенням цієї установки, ви побачите й інший стиль нумерації колонок. З цього випливає, що міняти незвичний вам стиль посилань, може бути, і не потрібно - досить закрити таблицю з «неправильної» нумерацією і все повернеться у звичайний стан. Якщо все ж таки така необхідність існує, то переходьте до наступного кроку.

2. Розкрийте головне меню табличного редактора клацанням по великій круглій кнопці в лівому верхньому кутку вікна. У самому низу тут знаходяться дві кнопки, на одній з яких вміщено напис «Параметри Excel» - клікніть її. Все це можна зробити і без використання миші - головне меню можна розкрити, натиснувши спочатку клавішу ALT, а потім клавішу «Ф», а вибрати кнопку доступу до параметрів Excel можна натисканням клавіші «M».

3. Виберіть пункт «Формули» в лівій частині вікна налаштувань. Серед розділів установок, що відносяться до введення формул, вам потрібно знайти секцію «Робота з формулами». Перший чекбокс в цій секції, відзначений написом «Стиль посилань R1C1», і визначає, яким чином будуть позначені колонки на сторінках табличного редактора. Щоб замінити числа буквами вам потрібно прибрати позначку з цього поля. Цю маніпуляцію теж можна провести як за допомогою миші, так і з клавіатури - натискання сполучення клавіш ALT + 1 замінює клацання по цьому чекбоксів.

4. Натисніть кнопку «OK» для фіксації внесених в настройки змін і Excel поміняє цифри в заголовках колонок на літери.

5. При використанні більш ранніх версій Excel круглої кнопки доступу до головного меню ви не знайдете. У Microsoft Excel 2003 слід розкрити розділ «Параметри» в меню і на вкладці «Загальні» знайти і змінити таку ж настройку «Стиль посилань R1C1»....

Відповідь на запитання: Як поміняти в Excel цифри на літери