Як зберегти макрос

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Комп'ютери & ПЗ

Макрос - це невелика програма в самих різних додатках, від ігор до офісних інструментів. За допомогою макросів можна значно прискорити, полегшити і зробити більш зручною роботу з комп'ютером. Наприклад, в таблицях Excel вам треба зробити сотню однакових дій. Це можна робити вручну, витративши багато часу, або автоматизувати. Ось для цієї мети і служать макроси - мікропрограми, для створення яких не потрібно знати програмування.

Інструкція:
1.
Запустіть програму Excel. Коли відкриється таблиця, натисніть кнопку «Сервіс» у верхній частині вікна і виберіть підменю «Макрос», в якому натисніть лівою кнопкою миші рядок «Розпочати запис». Це опис в точності стосується версії Microsoft Excel 2003 але в інших версіях дії аналогічні.

2. З'явиться вікно з заголовком «Запис макросу». В першій строчці задайте ім'я, щоб можна було відрізнити один макрос від іншого і, не запускаючи його, знати, яке призначення має ця мікропрограма.

3. Нижче імені задайте кнопку швидкого виклику, це може бути будь клавіша в поєднанні з кнопкою «Сtrl». Також виберіть місце збереження. Для цього у випадному списку виберіть один з варіантів: «Ця книга», «Особиста книга макросів» або «Нова книга». Якщо ви хочете, щоб записана послідовність операцій була доступна з будь-якого документа Excel - вибирайте варіант «Особиста книга макросів». Інший варіант - зберегти макрос у тому документі, до якого він зазвичай буде застосовуватися, тоді вибирайте варіант «Ця книга».

4. Останнє поле - рядок опису. Запишіть коротко призначення макросу - тоді їм буде зручніше користуватися. Можна залишити поле порожнім.

5. Натисніть «ОК», щоб приступити до запису. На екрані з'явиться кнопка зупинки запису, вона виглядає як синій квадрат. Почніть виконувати дії, які ви хочете зберегти у вигляді макросу: міняйте розмір шрифту, створюйте кордону таблиць, копіюйте значення комірок, тобто всі ті однакові операції, які ви зазвичай робите з документом.

6. Коли закінчите, натисніть синій квадрат - кнопку зупинки запису. Або можете знову натиснути меню «Сервис», потім «Макрос». На місці, де була строчка «Розпочати запис», буде зворотна команда «Зупинити запис».

7. Закрийте вашу таблицю. Коли з'явиться пропозиція зберегти зміни, зроблені в документі і в особистому книзі макросів, - натисніть кнопку «Так». У цьому випадку ваш макрос буде записаний і його можна буде виконати в будь-який момент.

8. Для перевірки знову відкрийте вашу таблицю Excel або створіть новий документ таблиць. Натисніть клавіші, задане для збереженого макросу. Якщо ви зробили все правильно - на екрані дуже швидко будуть виконані всі дії, які ви виконували при записі. Експериментуйте - і ваша робота з комп'ютером стане набагато зручнішою....

Відповідь на запитання: Як зберегти макрос