Як полагодити оперативну пам'ять

Posted by Admin on 6-11-2013, 20:21 in Комп'ютери & ПЗ

Оперативна пам'ять, або ОЗУ (оперативний запам'ятовуючий пристрій), служить для обробки поточної інформації. Технічно вона представляє електронну плату з напаяними мікросхемами пам'яті і іншими напівпровідниковими приладами (опору, конденсатори і т.д.).

Інструкція:
1.
Несправності ОЗУ можуть проявляти себе по-різному. Якщо при включенні комп'ютера не відбувається завантаження системи, і видаються повторювані звукові сигнали, це може бути помилкою пам'яті. Часті зависання або перезавантаження комп'ютера також можуть бути наслідком пошкодження ОЗУ.

2. Відключіть системний блок від електроживлення. Викрутіть стягують провини і зніміть бічну панель. Мікросхеми оперативної пам'яті дуже чутливі до статичної електрики. Перш ніж узятися за модуль ОЗУ, доторкніться до батареї парового опалення, щоб зняти статику з рук. Відіжміть донизу засувки, що фіксують плату в слоті, і вийміть її.

3. Найпростіший випадок несправності цього пристрою - окислення контактів. Протріть їх звичайною гумкою, щоб зняти патину. Потім скрутіть куточком аркуш цупкого паперу і почистіть зсередини контакти слота.

4. Якщо після цієї процедури проблеми залишилися, можливо, причина в поганому паянні елементів пристрою. Для усунення дефекту можна використовувати монтажний фен. Прогрійте плату із зворотного боку, щоб закріпити припій.

5. Причиною несправності може стати відламався елемент. Уважно огляньте модуль. Якщо знайдете обламані «ніжки»-контакти, вивчіть маркування поруч із пошкодженням. Вона складається з букв латинського алфавіту і цифр. Знайдіть на платі напівпровідник, позначений такими ж літерами. Припаяйте справний елемент на місце пошкодженого.

6. Якщо контактні ламелі на платі серйозно пошкоджені, можна спробувати їх замінити. Для цього з іншого модуля («донора») акуратно зніміть ламелі з відрізком контактної доріжки. Накладіть ламель на пошкоджену ділянку і припаяйте доріжку паяльником з тонким жалом. Ламель приклейте до плати ціанокрілатом. Відремонтований таким чином модуль не варто більше виймати з слота, оскільки велика ймовірність нового пошкодження....

Відповідь на запитання: Як полагодити оперативну пам'ять