Як поліпшити охолодження процесора

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Комп'ютери & ПЗ

Один з найважливіших елементів персонального комп'ютера - це центральний процесор. Для забезпечення стабільної роботи цього пристрою необхідно забезпечити його якісне охолодження.

Вам знадобиться:
- Термопаста;
- Радіатор;
- Кулер.

Інструкція:
1.
Якщо ви вважаєте, що діюча система охолодження не справляється з поставленим завданням, нанесіть нову термопасту і замініть вентилятор і радіатор охолодження. Встановіть програму Aida64 або CPU-Z і з'ясуйте тип сокета центрального процесора.

2. Якщо проблема неякісно охолодження полягає в нестабільній роботі кулера, придбайте новий вентилятор. Якщо ви хочете значно підвищити рівень охолодження процесора, то замініть кулер і радіатор. Використовуйте комплект пристроїв, відповідний для установки на вашу системну плату.

3. Відключіть персональний комп'ютер від мережі змінного струму. Від'єднайте всі дроти від системного блоку і відкрутіть гвинти, що підтримують бічну стінку корпусу. Зніміть цю стінку.

4. Відключіть кабель, що йде від потрібного вентилятора до системної плати. Відкріпити засувку, притискуючу радіатор охолодження до центрального процесора. Акуратно зніміть охолоджувальний елемент разом з кулером.

5. Вийміть центральний процесор і зітріть старий шар термопасти. Нанесіть нову пасту. Переконайтеся в тому, що на процесорі не залишилося ворсинок чи інших сторонніх елементів. Встановіть процесор в сокет.

6. Закріпіть новий радіатор охолодження. Іноді для правильної установки універсальних радіаторів необхідно використовувати спеціальну підкладку. Будьте дуже уважні при встановленні даного елемента. Не пошкодите конденсатори, які можуть бути розташовані занадто близько до сокета.

7. Переконайтеся в тому, що радіатор щільно встановлений на підкладці. Підключіть кабель живлення для вентилятора. Почекайте 20-30 хвилин та увімкніть комп'ютер. Перевірте працездатність нового вентилятора.

8. За допомогою AIDA64 або CPU-Z перевірте температуру центрального процесора. Якщо вона перевищує припустиме значення, розберіть ПК і перевірте рівномірність розподілу термопасти....

Відповідь на запитання: Як поліпшити охолодження процесора