Як зберегти новорічну ялинку

Posted by Admin on 29-06-2013, 12:35 in Хоббі та розваги

Варто тільки вимовити слова «Новий рік», і відразу згадується чудова атмосфера цього свята. Її створюють морозні візерунки на вікнах, свічки, різнокольорові гірлянди, бенгальські вогні і, звичайно ж, лісова красуня-ялинка, яка поширює навколо себе п'янкий аромат хвої. А якщо слідувати декільком нехитрим правилам, то зберегти ялинку живий вдасться не тільки до Старого Нового року, але і до кінця зими.

Інструкція:
1. Купити живу ялинку можна на одному з численних ялинкових базарів, які традиційно відкриваються 20 грудня. Не відкладайте покупку на самий останній момент - швидше за все, вибирати буде вже не з чого. Не купуйте новорічну ялинку в упаковці, ви не зможете її як слід розглянути. Перш за все, гарненько струсіть деревце. Якщо голки обсипаються, відразу відкладіть його вбік. Потім огляньте ствол. Зріз повинен бути вологим і смолистим. Якщо він сухий, То ялинка зрубана давно або підмерзли. На стовбурі не повинно бути моху та лишайників - вони свідчать про те, що перед вами не молоде деревце у віці 8-10 років, а верхівка старої ялини. Здорова ялина заввишки півтора метра важить близько 5-7 кг, діаметр нижньої частини стовбура - не менше 3 см. Зверніть увагу на верхівку і гілочки. У живої ялинки вони повинні бути гнучкими, без обламаних кінчиків, рівномірно покритими голками. Колір голок - темно-зелений, при їх розтиранні з'являється маслянистий хвойний запах. Покупку обов'язково упакуйте в папір або мішковину, щоб не пошкодити при транспортуванні.

6. Від різких перепадів температур дерево швидко загине і скине голки. Щоб зберегти ялинку, помістіть її в упакованому вигляді в холодне місце: на неутеплений балкон або за вікно. За 2-3 дні до свята внесіть в приміщення, дайте полежати кілька годин (але не біля батареї опалення!) І зніміть упаковку.

3. Заздалегідь підготуйте велику скляну банку (5-10 л). Виготовте з пінопласту затичку для горловини банки. Затичка буде охоплювати стовбур деревця з двох сторін і підтримувати його у вертикальному положенні, тому вона повинна складатися з двох частин. У середині кожної частини виріжте паз по діаметру стовбура ялини. Наповніть банку відстояною водою кімнатної температури. Для захисту від гниття розчиніть у воді таблетку аспірину (краще звичайного, не шипучого), а для забезпечення харчування - трохи солі і 1-2 столових ложки цукру.

4. Приступайте до встановлення ялинки. Обріжте нижні гілки за допомогою ножівки або секатора до висоти приблизно 15-20 см. Оновіть зріз. Гострим ножем оструганную кінець стовбура на 5-10 см, щоб відкрити пори. Поставте ялинку в банку і зафіксуйте затичкою. Якщо цього недостатньо, закріпіть дерево додаткової розтяжкою. Банку замаскуйте білою тканиною, що зображує замет.

5. Як правило, в приміщеннях з центральним опаленням повітря дуже сухий, тому купите пульверизатор і хоча б раз на день обприскуйте деревце водою. Щоб жива ялинка краще переносила стрес, можна додатково обприскувати її розчином Епін (1 раз в Тиждень, 5-6 крапель на 05 л води)....

Відповідь на запитання: Як зберегти новорічну ялинку