Як поміняти кулер на процесорі

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Комп'ютери & ПЗ

Будь процесорний кулер має свій термін використання. Хоча термін служіння кулерів значний, все ж рано чи пізно він може вийти з ладу. У цьому випадку буде потрібно заміна старого кулера на новий. Процес заміни кулера - нескладний, хоча може бути трохи тривалим. Поставити новий кулер під силу навіть новачкові.

Вам знадобиться:
комп'ютер, кулер, викрутка, термопаста.

Інструкція:
1.
Першим ділом витягніть старий кулер з системного блоку. Врахуйте, що витягувати потрібно не сам кулер, а радіатор, до якого він кріпиться. Уважно вивчіть систему кріплень радіатора на процесор. Як правило, радіатор до материнської плати кріпиться за допомогою спеціальних кріплень і декількох гвинтів. Кріплення зняти можна спеціальним важелем. Після того як зніміть кріплення радіатора, відкрутіть всі гвинти. Потім від'єднайте провід харчування кулера з гнізда і вийміть радіатор з кулером з системного блоку.

2. До кожної моделі материнської плати підходять окремі типи кулерів. Для вибору правильного кулера потрібно знати тип сокета (інтерфейс підключення процесора) материнської плати. Тип сокету може бути написаний прямо на материнській платі. Перепишіть його. Якщо ж він не вказаний, то модель материнської плати повинна бути написана на ній в будь-якому випадку. Занотуйте модель материнської плати, зайдіть на сайт виробника і запишіть сокет цієї моделі.

3. Наступним кроком буде купівля нового кулера. Ідіть у магазин комп'ютерної техніці і поцікавтеся, які кулера у них є під ваш сокет. Вибрати кулер у відповідності з вашим типом сокета. Дізнайтеся, чи є в комплекті з кулером термопаста. Якщо ні, купіть її окремо.

4. Тепер можна встановити новий кулер. Зітріть старе засохлий шар термопасти з процесора. Якщо шар термопасти погано видаляється, можете скористатися вологою серветкою. Тепер акуратно наносите новий тонкий шар термопасти на процесор. У комплект повинна йти спеціальна ложечка для її нанесення. Якщо її немає, скористайтеся підручними засобами.

5. Встановіть новий радіатор на процесор. Зафіксуйте кріплення. Якщо потрібно, закрутіть гвинти. Деякі моделі радіаторів фіксуються тільки з допомогою засувок, закручувати гвинти для них не потрібно. Підключіть провід живлення кулера до гнізда поряд з процесором. Тепер новий радіатор з кулером встановлений....

Відповідь на запитання: Як поміняти кулер на процесорі