Як поміняти кулер

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Комп'ютери & ПЗ

Кулери (вентилятори) служать для того, щоб пристрої в комп'ютері не вийшли з ладу від перегріву. Але буває, що стандартний кулер дає недостатнє охолодження, або виходить з ладу і підлягає заміні. Як правило, міняють кулери на відеокарті або на центральному процесорі. Процедура заміни кулера не дуже складна, але вимагає зосередження і акуратності.

Вам знадобиться:
Комп'ютер, новий кулер, викрутка

Інструкція:
1.
Відеокарта має систему охолодження і в більшості випадком ця система закрита спеціальним кожухом. Слід акуратно відкрутити відеокарту від кріплень на системному блоці, потім вийняти з отвору на материнській платі. Тягнути потрібно дуже м'яко, так як легко пошкодити небудь крихкий елемент на мікросхемах, що може призвести до повної поломки материнської плати або відеокарти.

2. На зворотному боці відеокарти розташовується пара кріплень, за допомогою яких тримається кожух. Їх потрібно відкрутити. Тепер до кулеру є прямий доступ. Він може бути закріплений або за допомогою болтів, або за допомогою спеціальних засувок. Це залежить від моделі і виробника. Щоб зняти кулер, потрібно відкрутити болти або відкрити кріплення. Тепер можна встановлювати новий вентилятор. Потім потрібно повторити процедуру у зворотному порядку, Тобто поставити новий кулер, прикрутити кожух, а потім встановити відеокарту у відповідний слот материнської плати. І не забудьте підключити кулер до блоку живлення (це важливо).

3. Кулер на процесорі не закривається кожухом. Щоб зняти його, не потрібно знімати всю материнську плату (за винятком рідкісних старих моделей, де кріплення є на висівковий стороні). Перед цим потрібно не забути від'єднати кулер від блоку живлення. Щоб поміняти несправний елемент системи охолодження, вам знадобиться відкрутити болтики або відкрити кріплення (залежно від способу встановлення кулера). Слід дотримуватися граничної обережності під час цієї операції. Можна пошкодити процесор або зламати кріплення. Після того як кулер буде знято, можна ставити новий, підключивши його до блоку живлення і закрутивши все також, як і було....

Відповідь на запитання: Як поміняти кулер