Як заряджати патрони

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Хоббі та розваги

Багато мисливців воліють набивати патрони самі - для задоволення та економії. Не всіх влаштовує і стандартне спорядження: вважається, що у фабричних патронах занадто багато дробу, але мало пороху.

Вам знадобиться:
- Великий стіл,
- Дозатор для пороху й дробу,
- Ваги з важками,
- Прилад УПС з оправками для різних калібрів,
- Настільна закрутка,
- Мірки для пороху й дробу,
- Навойник для досилання пижів - з великою рукояткою,
- Обтискні кільця для металевих і картонних гільз,
- Підставка під патрон - з отвором, що оберігає капсуль,
- Підставки для готових набоїв.

Інструкція:
1. Розрахуйте наважку дробу й пороху в залежності від ваги рушниці. До прикладу: рушницю 12-го калібру важить 3200 Розділивши 3200 на 96 отримуємо вага дробу - 333 м. За наважці дробу визначаємо кількість пороху. Для 32-кілограмового рушниці 12-го калібру при навішування дробу 33 г потрібно від 2 до 22 г бездимного пороху. Але вага заряду не повинен перевищувати максимальну вагу, зазначений на упаковці.

5. Спорядження патронів слід починати з огляду гільз. Отбракуйте гільзи, що мають прогари, тріщини і вм'ятини. Вибийте стріляні капсулі. Металеві гільзи очистіть від нагару й окису слабким розчином оцту, просушіть і злегка змастіть зовнішню поверхню нейтральним маслом. У картонних і пластмасових гільз іноді доводиться обжимати металеву частину підстави. Картонні гільзи з разлохмаченним дульцем можна зміцнити, опустивши в розплавлений парафін. Пластмасові гільзи надягають на оправку і край пропрасовують гарячою праскою. Дульца пластмасових гільз 12-го калібру зручно розправляти, надягаючи їх на металеву гільзу 16-го калібру.

3. Приготуйте до запресовуванні необхідну кількість капсулів. Запресовування капсулів зручніше робити приладом УПС. Капсуль повинен входити щільно, не перекошуватися, сидіти урівень або на 01 мм нижче дінця гільзи.

4. Пороховий заряд відважують на вагах із точністю до 005 г і засипають у гільзу за допомогою совочка або воронки. Можна відмірювати порох міркою, але перед зарядкою нової партії патронів мірку треба обов'язково перевіряти. При спорядженні великого кількості патронів потрібно використовувати дозатор для пороху.

5. Вкладіть в патрони прокладки, вирубані із щільного, але нежорсткого картону товщиною 25-3 мм. Можна використовувати фабричні прокладки, але ставити їх треба по дві-три штуки. При використанні поліетиленового обтюратора прокладка не ставиться.

6. Встановіть в патрони заздалегідь приготовлені пижі - повстяні, деревоволокнисті або поліетиленові. Але для металевих гільз годяться лише повстяні пижі. Після установки пижа в гільзі іноді залишається вільне місце, - в цьому випадку потрібно встановити додатковий пиж. В якості додаткових краще використовувати древесноволокнистие пижі, які розшаровуються по висоті.

7. Відміряйте і засипте дріб. Дрібну дріб відміряють дозатором для пороху, а велику - міркою або за рахунком. При засипці дробу залишають край гільзи для закрутки - до 4-5 мм. Для запресовування «зірочкою» патронів 12-го калібру необхідно залишати 11 мм, для 16-го калібру - 10 мм, для 20-го - 9 мм. Після засипання дробу постукайте пальцем по гільзі і накрийте дріб прокладкою з картону завтовшки 04-05 мм. Після цього гільзу можна закручувати. При запресовування «зірочкою» прокладка не ставиться. У металевих гільзах прокладку слід закріпити. Найкраще закривати дріб пижом із пробки товщиною 3-5 мм....

Відповідь на запитання: Як заряджати патрони