Як заштопати вовняні шкарпетки

Posted by Admin on 11-06-2013, 12:09 in Мода & Стиль

Вовняні шкарпетки - це зручна, тепла і натуральна "одяг" для ніг, яка зберігає тепло рук, що створили їх. Але, на жаль, чим менше в пряжі синтетики, тим швидше вони виходять і ладу. І тоді приходить час штопання. Щоб заштопати вовняні шкарпетки якісно, без грубих рубців і стягання, треба знати, як це зробити правильно.

Вам знадобиться:
Дірявий носок, циганська голка, пряжа підходящого або контрастного кольору, лампочка і трохи терпіння.

Інструкція:
1.
Перед тим як приступити до роботи, вам слід визначиться, що саме ви хочете отримати в результаті: носок, що виглядає як новий, з непомітною штопанням або зовсім нове, в чомусь дизайнерське виріб. Прийнявши це рішення, ви вибираєте нитки того ж (для першого варіанту) або контрастного кольору (для варіанту 2) і приступаєте до роботи. Можна штопати як на лицьову, так і на виворітну сторону виробу.

2. Потрібно зручно розташуватися біля яскравого джерела світла, Втягати пряжу, складену вдвічі, у вушко циганської голки (якщо у вас не виходить зробити це напряму, можна протягнути звичайну нитку в петлю з більш товстої нитки, і витягнути таким чином тонку нитку і за нею - товсту). Потім слід взяти чисто попрати і висушений носок, вставити всередину його велику лампочку (Або спеціальну дерев'яну калатало з великим круглим наконечником), розподіливши поверхню носка таким чином, щоб дірка була максимально распластана по верхівці лампочки.

3. Можна приступати до самої роботи. Якщо дірка в шкарпетці невелика або навіть тільки намічається, достатньо почати з кругового зміцнення країв, після чого перейти до послідовного перекидання нитки від краю до краю з метою створення штучної латки. Ви самі відчуєте, коли потрібно зупинитися, адже латка не повинна заважати вам при ходьбі.

4. Якщо ж дірка більша, то вам доведеться потрудитися: після кругової обробки дірки, для того щоб як слід зафіксувати краю від подальшого розповзання, можна, озброївшись невеликим клаптем товстої м'якої тканини (такий, наприклад, як еластичний трикотаж), вшити її в дірку, фіксуючи від краю в край, пронизуючи стібками через всю товщу краю носка і допоміжної тканини. Дуже важливо бути гранично акуратним, щоб стик краю вийшов досить щільним, але в теж час не травмував шкіру ноги при ходьбі.

5. Після того як основна робота буде завершена, і дірка повністю сховається під хорошим шаром свіжої пряжі, вам необхідно ретельно заховати кінчик нитки, краще всього зробити це в полотні носка, а не латки.
Довгого життя вашим шкарпеткам!...

Відповідь на запитання: Як заштопати вовняні шкарпетки