Як засолити капусту качанами

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Кулінарія

Говорячи про квашеній капусті, господині найчастіше мають на увазі капусту нашатковану, засолену з морквою. Але можна заквасити капусту і качанами. Невеликий качан, оточений іншими свіжими і солоними овочами, стане гідною прикрасою навіть для святкового столу.

Вам знадобиться:
- Невеликі качани капусти;
- Сіль;
- Вода;
- Часник;
- Селера;
- Дерев'яна бочка або чан:
- Дерев'яний круг:
- Гніт;
- Лляне полотно або марля;
- Гострий ніж.

Інструкція:
1.
Для засолювання качанів необхідно особливо ретельно підійти до вибору капусти. Підберіть невеликі і середні качани. Бажано, щоб вони були приблизно одного розміру. Зніміть криють листи.

2. Зробіть на кожному качані хрестоподібні надрізи уздовж кочережки, укладіть в дерев'яну бочку рядами. Іноді качани пересипають нашаткованою капустою, але можна цього і не робити.

3. Приготуйте розсіл. Обов'язкові компоненти - вода і сіль. В 1 л холодної або трохи теплою (але не гарячої) кип'яченої води розчиніть 40 г кухонної солі. У розсіл можна додати цукор (стільки ж, скільки і солі). Деякі господині замість цукру додають в розсіл мед. Співвідношення меду і солі - 1:2.

4. Поверх капустяних качанів укладіть зняті листя. Накрийте все це шматком чистої лляної тканини або складеної в 3-4 шари марлею. Поверх тканини покладіть дерев'яний круг, а зверху - гніт. Залийте капусту розсолом так, щоб гурток виявився злегка прітоплен.

5. Перші п'ять днів бочку з капустою тримаєте в приміщенні з кімнатною температурою. Після цього поставте в холодне приміщення або на нижню полицю холодильника. Капуста готова вже через 3-4 дні. Поріжте качани на кілька частин, приправте рослинним маслом і подавайте на стіл.

6. Можна засолити нешінкованную капусту і гарячим способом. Правда, для цього качани таки доведеться порізати навпіл або на 4 частини, в залежності від розміру. Виріжте качани. Занурте капусту в окріп приблизно на 5 хвилин.

7. Приготуйте гарячий розсіл. Для цього 40 г солі розчиніть в 1 л води. Нашаткуйте дрібно 400 г селери і 100 г часнику, покладіть їх у підготовлену воду. Розсіл доведіть до кипіння і варіть 3-4 хвилини.

8. Укладіть капусту в дерев'яну або скляний посуд. Накрийте зверху тканиною, покладіть дерев'яний кружок і гніт, залийте розсолом. Якщо розсіл не покриває гурток, додайте відсутню кількість холодного розсолу. Зробіть його, виходячи з тих же пропорцій, що і в першому рецепті. Поставте ємність в прохолодне місце.

9. При Заквашування капусти качанами другим способом спостерігайте за процесом. У якийсь момент капуста осяде на дно, тоді треба буде підкласти ще полукочанов. Слідкуйте за тим, щоб кружок був постійно прітоплен....

Відповідь на запитання: Як засолити капусту качанами