Як зварити варення з терну

Posted by Admin on 22-08-2013, 01:19 in Кулінарія

Як зварити варення з терну Терн - дрібні кислуваті плоди чагарнику, одним з різновидів сливи. З них виходить прекрасне повидло, желе або пастила. Ну і звичайно, з терну варять густе варення з насиченим смаком. Його можна подати до вечірнього чаю або використовувати як начинку для пирогів і рулетів.

Час приготування: 34 хвилини

Вам знадобиться:

1 кг терну;

12 кг цукру;

25 склянки кип'яченої води.

Інструкція:
1. Збираючись варити варення, переберіть плоди, вибракувана підгнилі й ушкоджені екземпляри. Кісточки терну дуже щільно скріплені з м'якоттю, тому виймати їх не обов'язково. Ретельно промийте плоди, просушіть їх, розсипавши на рушник, і наколи кожен дерев'яною зубочисткою або акуратно надріжте вздовж кісточки. Це дозволить терни краще просочитися цукровим сиропом. Якщо плоди занадто тверді, перед наколюванням їх можна бланшувати. Залийте терен окропом, залиште на п'ять хвилин і злийте воду.

2. Приготуйте сироп. Плоди терну кисліше звичайних слив, тому сироп доведеться зробити більш солодким і більш рідким. На кілограм плодів знадобиться 12 кг цукру. 800 г розчиніть в двох склянках кип'яченої води, доведіть суміш до кипіння і повного розчинення цукру. Викладіть плоди в емальовану каструлю або таз і залийте їх приготованим сиропом на 4 години. Щоб варення вийшло насиченим за смаком, а плоди стали м'якими, але зберегли форму, їх доведеться варити в три прийоми.

3. Поставте каструлю з напівфабрикатом варення на плиту, підігрійте, не доводячи до кипіння, і варіть 5-7 хвилин. Зніміть каструлю з вогню і залишіть настоюватися ще 8 годин. За цей час плоди повинні добре просочитися.

4. Зробіть другу порцію сиропу. 600 г цукру розведіть половиною склянки кип'яченої води, доведіть суміш до кипіння і, помішуючи, варите 7 хвилин. Додайте сироп у каструлю з варенням і поверніть її на плиту. Доведіть суміш до кипіння і тримайте на вогні 3-5 хвилин. Зніміть каструлю з плити і залиште варення на 6 годин.

5. Справжньому варення знову поставте на вогонь і уварюють до готовності - на це піде близько 20 хвилин. Готове варення розлийте по заздалегідь простерилізованою банкам. Герметично закрийте його кришками, переверніть банки шийкою вниз і залиште до повного охолодження, після чого приберіть на зберігання....

Відповідь на запитання: Як зварити варення з терну