Як зберегти сир довше

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Кулінарія

Сир є універсальним продуктом - шматочок цих ласощів однаково добре підійде для ранкового бутерброду і для вишуканої вечірньої закуски. Оскільки корисні якості сиру обумовлені наявністю в ньому живих мікроорганізмів, зберігати цей продукт необхідно при дотриманні особливих умов.

Вам знадобиться:
- Пергаментний папір;
- Фольга;
- Поліетиленовий пакет;
- Контейнер;
- Льняна або х /б тканину;
- Сіль.

Інструкція:
1.
Не слід тримати вдома великі запаси сиру, краще купувати його в міру необхідності в тій кількості, яка ви встигнете з'їсти за кілька днів. В крайньому випадку, його можна зберегти досить тривалий час в морозильній камері. Для цього помістіть шматочок сиру в поліетиленовий пакет і проставте на ньому дату заморозки. Після відтавання такий продукт не втратить свої смакові якості, але буде кришитися. Тому краще піддати його термічній обробці, додавши в суп або в начинку для піци.

2. Невеликі шматочки твердого сиру для тривалого зберігання загорніть у пергаментний папір або фольгу, помістіть в чистий поліетиленовий пакет і покладіть в спеціальну сирніци. Якщо сирніци немає, можна використовувати будь-яку скляну або пластикову тару з кришкою. Однак закривати кришку щільно не варто, сир - Продукт живий і йому необхідно «Дихати». Після цього помістіть посуд на нижню полицю холодильника. Сир дуже швидко вбирає сторонні аромати, тому не слід тримати поруч з ним продукти з різким, специфічним запахом.

3. Якщо вам потрібно зберегти твердий сир без холодильника, можна загорнути його в просочену сольовим розчином тканину (краще взяти лляну або щільну бавовняну серветку) і прибрати в темне, прохолодне місце. При цьому потрібно бути дуже уважними і стежити, щоб не з'явилася цвіль.

4. Ропні сири (сулугуні, Бринза, Фета) можна зберегти протягом 2-3 місяців за умови покупки їх разом з розсолом. Помістіть шматочки сиру в скляний або керамічний контейнер, залийте їх розсолом і закрийте кришкою. Зберігати сир рекомендується при температурі 6-8 градусів і відносній вологості більше 80%. Перед вживанням ропні сири можна ненадовго замочити в молоці кімнатної температури. Це дозволить позбавити продукт від зайвої солі і значно поліпшити його смак....

Відповідь на запитання: Як зберегти сир довше