Як зберегти мед

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Кулінарія

Мед є одним з найбільш «довгограючих» делікатесів. Завдяки натуральним сахарам, виконуючим роль природних консервантів, він може зберігатися дуже довго, якщо ви дотрималися всіх умови. Кристалізація або помутніння не ознака псування продукту: мед з підвищеним вмістом пилку, ароматний і корисний, сам по собі, не залежно від зберігання, кристалізується швидше, ніж той в якому пилку набагато менше.

Вам знадобиться:
- Скляний банки з щільними кришками;
- Контейнери для льоду;
- Зіп-пакети.

Інструкція:
1.
Ідеальна посуд для зберігання меду - звичайна скляна банку з щільно притертою кришкою. Бактерії не розмножуються в меді і за рахунок того, що в ньому міститься дуже багато необхідної для їх життєдіяльності води. Чи не закрита кришка, погано підігнана кришка, не герметична посуд - пропускають вологу і дозволяють їй накопичуватися, створюючи умови для розвитку мікроорганізмів.

2. Якщо ви переливається мед з однієї судини в іншій, обов'язково по закінченні цієї процедури протріть краю банки, призначеної для зберігання, чистою вологою тканиною. Це дозволить прибрати патьоки, а значить забезпечить щільне прилягання кришки.

3. Після того як ви загвинтити кришку на банці з медом, переверніть її догори дном. Ця операція дозволить вам переконатися у відсутності щілин.

4. Зберігайте мед у темному місці - кухонній шафі, кладовці. Безліч корисних речовин, що містяться в цьому цілющому продукті, втрачають свої властивості під впливом сонячного світла.

5. Високі температури, частий перепад температур також не на користь меду. Не варто зберігати його і в холодильнику, адже ідеальна температура для цього продукту - 20-25оС. Однак, якщо ви хочете, щоб мед був весь час як «вчора з вулика», то можна його заморозити.

6. Для заморозки вам будуть потрібні невеликі ємності. Ідеально підійдуть чисті і сухі контейнери для льоду. Розлийте мед по лотках, намагаючись не переповнити їх і не пролити ласощі. Вкладіть лотки в зіп-пакети, надпишіть на них дату і приберіть в морозилку. Поліетиленовий пакет потрібен для того, щоб запобігти змішування запахів. Для того щоб використовувати такий мед, досить потримати кубик кілька годин при кімнатній температурі. Стандартний кубик замороженого меду дорівнює одній столовій ложці рідкого. Повторному заморожуванню мед не підлягає....

Відповідь на запитання: Як зберегти мед