Як зберегти борошно

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Кулінарія

Дуже важливу роль при схоронності борошна грають підготовка, очищення і знезараження сховищ та інвентарю. Щоб запобігти зараженню борошна всілякими жучками, необхідно правильно її зберігати.

Інструкція:
1.
Щоб оберегти борошно від різних жучків, зберігайте її в паперових пакетах, лляних або бавовняних мішечках, або в банках, затягнутих тканиною, в сухому прохолодному місці. Перед тим як пересипати в них борошно, мішечки з тканини добре промочите в сильному соляному розчині і просушіть. Для захисту борошна від шкідників покладіть в неї металеві кришки або кірку лимона.

2. Перед зберіганням борошна добре прогрійте її в духовці, щоб знищити все знаходяться в ній личинки. Регулярно перевіряйте борошно на наявність шкідника. Якщо є підозра, що борошно заражена, прогрійте її в духовій шафі або в мікрохвильовій печі. При високій температурі всі личинки гинуть, а борошно можна використовувати, просіявши її через дрібне сито. Але майте на увазі, що прогрів повинен бути короткочасним.

3. У тому випадку якщо в борошні вже завелися жучки, краще не скупіться і викинете продукт, оскільки, використовуючи таку муку, ви можете отруїтися. Щоб злякати жучка, закопайте в борошно часточку часнику, але при цьому борошно набуває відповідно часниковий запах і використовувати її для випічки, наприклад, ватрушок вже недоцільно, а от для пирогів з грибами чи м'ясом згодиться.

4. Ще один спосіб збереження борошна. Відразу після придбання проморозьте її протягом однієї доби на вулиці в зимову пору року або в морозильній камері будинку і дайте відстоятися з тиждень. Потім вдруге проморозьте і дайте відстоятися. Це робиться для того, щоб вивести всі відкладені личинки жучків, які вони відкладають ще в борошняних складах до надходження в продаж.

5. Можна також зберігати борошно в тканинному мішку, вміщеному в поліетиленовий пакет. Щоб жучки не потрапили у стерильну борошно, поставте пакет на підлогу і посипте рослинним дустом. Рослинний дуст дуже ефективний проти всіх жучків і абсолютно нешкідливий для організму, придбати його можна на будь-якому ринку як засіб від захисту комах....

Відповідь на запитання: Як зберегти борошно