Як зберегти м'ясо свіжим

Posted by Admin on 30-06-2013, 13:12 in Кулінарія

М'ясо являє собою сприятливе середовище для розмноження мікроорганізмів, тому і псується цей продукт досить швидко. Але при дотриманні певних умов м'ясо можна зберегти свіжим деякий час.

Інструкція:
1.
Отмойте свіжокупленими шматок м'яса від бруду, крові і сукровиці в прохолодній проточній воді. Майте на увазі, що відокремлене від кісток м'ясо зберігається довше. Просушіть його в темному добре вентильованому приміщенні. Потім натріть лимонним соком, оцтом, розчином кухонної солі або саліцилової кислоти з розрахунку 1 ч. ложка на півлітра води.

2. Загорніть м'ясо в змочену оцтом тканину і помістіть на холод. Як тільки тканина почне висихати, змочуйте її знову. Не забудьте перед приготуванням ретельно промити м'ясо холодної водою.

3. Залийте свіжі шматки м'яса теплим яловичим жиром, сироваткою, кисляком або кип'яченим молоком. За таких умов зберігання м'ясо залишиться свіжим до 5 днів. Парне м'ясо наріжте шматками, висушіть досуха, повапните розтопленим баранячим або свинячим жиром, загорніть у пергаментний папір і помістіть в льох або підвал. Таким способом м'ясо можна зберегти 3 - 4 дні.

4. Обкладете шматки м'яса полином, кропивою, листям черемхи або горіха і помістіть його в підвал. Можна закопати його в ящику на півметра в землю, накривши кришку просоченої оцтом тканиною. Також м'ясо можна пересипати порошком з березових вугіль, товчених квіток і листя пижма, гірчицею, лавровим листом, часточками часнику. Щоб зберегти м'ясо протягом тижня, обсипте його натертим хроном і помістіть в щільно закриту ємність.

5. Відваріть м'ясо в сильно підсоленій воді протягом 10 хвилин, остудіть і залиште в добре провітреному приміщенні. У спекотну погоду на наступний день проваріть м'ясо ще хвилину. Або злегка обсмажте шматок з двох сторін, покладіть його в марлю і підвісьте на холоді.

6. Заморозьте свіже м'ясо для більш тривалого зберігання. Поріжте на порційні шматки, укладіть в пакети для заморозки продуктів і помістіть в морозильну камеру. Термін зберігання замороженого при -20 ° С м'яса до року. Не заморожуйте м'ясо повторно, так як він втрачає всі цінні речовини. Розморожуйте м'ясо в холодильнику при температурі близько 0 ° С....

Відповідь на запитання: Як зберегти м'ясо свіжим