Як зберегти виноград

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Кулінарія

Виноград можна зберегти свіжим протягом року за допомогою різних способів. Головне дотримувати умови зберігання і належним чином підготувати грона. Для цього необхідно відібрати тільки свіже чисте виноград з ягодами яскравого кольору.

Вам знадобиться:
- Виноград;
- Тканина:
- Дерев'яний ящик;
- Деревні сухі тирса.

Інструкція:
1.
Візьміть виноград, не потрібно його мити. На ягодах знаходиться шар, який надає їм матовість і захищає від появи цвілі. Якщо на них є волога видаліть її акуратно з допомогою ватного тампона. Для зберігання слід використовувати тільки сухі ягоди. Огляньте кожну з них, потрібно відокремити за допомогою ножиць гнилі і покриті цвіллю ягоди.

2. Покладіть на руку суху ганчірочку і зверху гроно винограду, потім протріть кожну ягідку окремо. Візьміть великий дерев'яний ящик і застеліть його тканиною, зверху насипте тирсу, покладіть виноград таким чином, щоб грона не стикалися один з одним. Перекладіть їх тирсою і знову покладіть шар ягід. Останнім шаром повинні бути тирса.

3. Приміщення для зберігання винограду повинне бути більшим, добре провітрюваним. Температуру треба підтримувати вище 8 градусів тепла і вологість не менше 80%. Таким чином ви обережете появі цвілі на ягодах. Обов'язково раз на місяць перебирайте грона і викидайте загнили ягоди. У такому вигляді виноград можна зберегти до весни.

4. З винограду можна заготовити про запас сік, який слід зберігати в сухому прохолодному місці в щільно закритих банках. По можливості, приготуйте вино або оцет. Також, з ягід можна зробити компот. В останньому випадку можна додати яблука і груші, тоді не доведеться додавати цукор.

5. Візьміть свіжий виноград, очистіть його від загнили ягід і відокремте їх від гілки. Розкладіть на попередньо застелений тканиною піднос і поставте на сонці. Сушіть протягом трьох-чотирьох діб, потім складете в полотняний мішечок. Таким же способом можете засушити грона винограду. Тоді їх підвішують гронами і сушать на сонцем таким же способом як і ягоди окремо.

6. Для зберігання вибирайте виноград, ягоди якого великі з білим нальотом. Колір при цьому значення не має. Головне, щоб на них не було пошкоджень, чорних крапок і гнилі....

Відповідь на запитання: Як зберегти виноград