Як зберегти рибу свіжою

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Кулінарія

Зберігання свіжої риби може стати серйозною проблемою. Риба - продукт швидкопсувний, особливо в умовах спеки. В ідеалі свіжозловлену рибу необхідно обробити і вжити протягом години, але це не завжди можливо. Щоб ваш улов або покупка не протухло протягом дня, скористайтеся будь-яким із способів збереження риби свіжої.

Вам знадобиться:
- Сумка-морозильник;
- Лід;
- Окріп;
- Шумовка або друшляк;
- Поліетиленова плівка або вощений папір;
- Сіль.

Інструкція:
1.
Купуйте живу рибу - це гарантія її свіжості. Якщо ви зловили велику кількість риби, намагайтеся зберегти її живий за допомогою спеціальної сітки, яка занурюється в воду, Дозволяючи рибі довше не засипати.

2. Якщо риба заснула, відразу ж почистіть і випатрайте її, по необхідності розріжте на шматочки. Рекомендується злегка посолити. Зябра і внутрішні органи починають гнити дуже швидко і можуть надати м'ясу неприємний присмак і аромат, якщо їх вчасно не видалити.

3. Обкладете рибу кригою з усіх боків і помістіть її в станціонарний холодильник або сумку-холодильник. Потрібно 2 кг льоду на кожен кілограм патрання риби. Помістіть лід в пакет, перш ніж обкладати свіжу рибу. Вода від танення льоду може занадто просочити рибу і зробити її водянистої, якщо буде мати тривалий безпосередній контакт з нею. Постарайтеся приготувати свіжу рибу протягом 48 годин або за цей час відправити її в морозильну камеру. Не забудьте поміняти лід, як тільки він підтане, таким чином ви збережете рибу в прохолодному і свіжому стані.

4. Засолити рибу, якщо ви не збираєтеся її готувати протягом 48 годин. У розсолі вона може зберігатися не менше 4-5 днів.

5. Можете також бланшувати рибу для тривалого зберігання. В крутий окріп занурте кожну випатрану рибу на 2 секунди. Використовуйте для цього шумовка або друшляк. Викладіть бланшированную рибу в один шар на піднос, накрийте вощеного папером або поліетиленовою плівкою і поставте в холодильник, така обробка дозволить зберігати свіжу рибу до 6 днів.

6. Заморозьте рибу, якщо вона не була пріготвлена протягом 6 днів. Оберніть кожну тушку в індивідуальний пакет і відправте в контейнері в морозильну камеру. Наклейте етикетку з датою на контейнер. Коли ви зберетеся приготувати рибу, просто дістаньте всю упаковку і залиште її розморожуватися безпосередньо в контейнері. Свіжу рибу після заморозки можна зберігати від чотирьох до восьми місяців, при цьому деякі види, такі як судак і окунь, можуть зберігають свої смакові якості в замороженому вигляді до року....

Відповідь на запитання: Як зберегти рибу свіжою