Як засолювати хамсу

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Кулінарія

Як засолювати хамсу Солона хамса - проста закуска бідних рибалок. Однак це ніяк не применшує її смакових і корисних якостей, адже і знаменитий буйабес (рибна юшка) прийшов в ресторани аж ніяк не з королівського столу. У солоній хамси є перевага перед знаменитим марсельським супом - зробити її у багато разів простіше.

Час приготування: 37 хвилин

Вам знадобиться:

500 г свіжої хамси;

100 г крупної солі;

спеції.

Інструкція:
1. Візьміть свіжу хамсу, ретельно промийте, насипте на дно емальованого посуду тонкий шар солі. Покладіть рибу, перемішайте, щоб сіль розподілилася рівномірно, накрийте харчовою плівкою або кришкою і поставте на добу в холодильник.

2. Промийте солону рибу в холодній проточній воді. Візьміть стерилізовану банку, насипте на дно шар солі товщиною в один-два сантиметри, акуратно викладіть на нього рибок, Щільно притискаючи їх один до одного, але так, щоб вони не накладалися одна на іншу. Засипте їх ще одним шаром солі, приблизно в два рази тонше першого, потім покладіть ще один шар риби.

3. Продовжуйте чергувати сіль і рибу, поки банку не заповниться приблизно на чотири п'ятих. Можете покласти спеції, наприклад, чорний перець, лавровий лист, кмин, лист смородини, гвоздику. Зверху повинен бути шар солі товщиною один-два сантиметри.

4. Візьміть шматок бавовняної тканини або складену в чотири рази марлю, покладіть на соління, а зверху поставте вантаж: скляну пляшку з водою, камінь або інший важкий предмет. Поставте банку в прохолодне темне місце, наприклад, в підвал або комору.

5. Слідкуйте за процесом соління, прибирайте надлишок рідини, якщо буде необхідно. Контролюйте запах - у ньому не повинно бути ноток гнилі. Солити рибу можна тиждень, але вже через два-три дні її можна їсти. Якщо ви не хочете використовувати відразу всю рибу, то просто зніміть верхній шар солі, заберіть шар хамси і засипте свіжу сіль на це місце.

6. Врахуйте, що верхній шар солі повинен весь час залишатися сухим. Перш ніж є, рибу треба промити під проточною водою і вимочити годину-другу в кип'яченій холодній воді. Спробуйте солону хамсу з соняшниковою олією і ріпчастою цибулею, порізаною кільцями, на гарнір подайте варену картоплю. Або намажте хліб вершковим маслом, зверху покладіть хамсу....

Відповідь на запитання: Як засолювати хамсу