Що таке кеш браузера. Навіщо потрібен кеш. Де знаходиться кеш Opera і Firefox?

Posted by Admin on 10-03-2015, 20:22 in Комп'ютери & ПЗ

Сучасні браузери влаштовані таким чином, що практично всю інформацію, яку користувач запитує з Мережі, браузери зберігають на локальному жорсткому диску Вашого комп'ютера.

Робиться це для того, щоб не завантажувати одні й ті ж файли при кожному запиті користувача, тобто з метою економії трафіку, а також прискорення роботи браузера - використання кеша (cache) (цей процес називається кешування, cacheing) дозволяє завантажувати сторінки, до яких користувач уже звертався набагато швидше, оскільки більша частина файлів, з яких складається веб-сторінка, вже завантажена на комп'ютер.

При повторному зверненні до сторіночці браузеру потрібно всього лише перевірити, чи не змінилися які-небудь елементи з останнього звернення до неї, і завантажити заново тільки змінилися елементи. Такими елементами може бути все, що завгодно, з чого складаються сторінки сайтів - зображення, текст, відео, звук. 

Таким чином, кеш браузера - це якась область на жорсткому диску, в якій зберігаються файли, завантажені з мережі при перегляді веб-сторінок. Зазвичай він має обмежений обсяг, оскільки старі невикористовувані файли постійно змінюються новими в процесі роботи користувача. До слова, поняття кеша досить широко, і використовується цей принцип не тільки в браузерах, але ми в цій статті розглядаємо стосовно тільки до них. Отже, чим може бути корисний кеш. Якщо всі файли, які коли-небудь переглядав користувач, в браузері зберігаються, то може бути таке, що користувачеві може знадобитися якийсь файл.

Наприклад, прослухавши одного разу музичну композицію або подивившись фільм онлайн, ми можемо захотіти зберегти цей файл для повторного використання. Я дуже часто так роблю з музикою - слухаю музику онлайн, і сподобалися композиції я можу "дістати" з кешу браузера і зберегти у своїй фонотеці для повторного прослуховування. Те ж саме можна робити і з відеороликами.

Ще одне цікаве використання кеша - прискорення завантаження веб-сторінок. Оскільки більша частина дрібних файлів зберігаються на жорсткому диску Вашого комп'ютера, то повторне звернення до цих файлів в кеші все ж займає деякий час - хоч і набагато швидше, ніж завантаження з мережі. Але можна ще прискорити роботу кеша. Для цього потрібно помістити кеш браузера в оперативну пам'ять комп'ютера.

Читання з оперативної пам'яті відбувається практично миттєво, що дозволяє прискорити повторну завантаження веб-сторінок в 2-3 рази на відміну від звичайної швидкості. Як це зробити, я розповім в іншій статті. А поки подивимося, як можна діставати файли з кешу браузера. Закешовану файли мають незручні назви, що за відсутності певних знань створює труднощі з пошуком потрібного файлу. 

Для початку - де ж знаходиться кеш. Кеш браузерів знаходиться в робочих папках браузерів.

Кеш - це не що інше як звичайна папка, що містить ці самі файли, як правило, вона так і називається "cache". В операційній системі linux робочі папки браузерів знаходяться в домашньому каталозі користувача.

Кеш Опери можна знайти за адресою ~ / .opera / cache /.

Для Firefox він лежить в .mozilla / firefox / [випадковий номер профілю] .default / Cache / У windows XP кеш Opera знаходиться в C: \ Documents and Settings \ [ім'я користувача] \ Local Settings \ Application Data \ Opera \ Opera [версія] \ cache Кеш Firefox знаходиться за аналогічною адресою: C: \ Documents and Settings \ [ім'я користувача] \ Local Settings \ Application Data \ Mozilla \ Firefox \ Profiles \ [випадковий номер профілю] .default \ Cache. 

З цим розібралися. Але якщо ви зайдете в ці папки, ви побачите безліч файлів (іноді кілька тисяч!) З безглуздими нічого не говорять користувачеві назвами, і без розширень. Якщо ви користувач linux, то більшу частину файлів файловий менеджер пізнає і відобразить тип файлів і відповідні значки, оскільки Linux пізнає файли незалежно від їх розширення.

Але ось в Windows такої розкоші не спостерігається - для того, щоб оболонка і файловий менеджер впізнали файли, необхідні розширення (як правило трьохбуквені поєднання через точку після назви файлу - .exe, .mp3, .avi, .doc, .pdf, і. т.д)....

Відповідь на запитання: Що таке кеш браузера. Навіщо потрібен кеш. Де знаходиться кеш Opera і Firefox?