Як приручити бездомну собаку або кішку

Posted by Admin on 31-03-2015, 22:57 in Тварини

Тварини, яких ви зустрічаєте на вулицях, можуть виявитися вельми небезпечними, і тому завжди необхідно пам'ятати, що вони зазвичай бувають заляканими, можуть вести себе неадекватно і проявляти агресію, оскільки в кожному бачать свого ворога.

У цій статті наводиться покрокова інструкція до поведінки, яка допоможе приручити безгоспних тварин і зробити їх вашими домашніми вихованцями.

Щоб приручити бездомну собаку або кішку дотримуйтесь таких послідовних кроків:

1. Залучіть увагу тварини: це можна зробити легким поклацуванням або цоканням мови, або спокійно сказати йому щось. На цьому етапі вкрай важливо не сполохати тварина різким рухом або гучним голосом.

2. Повільно підійдіть до тварини. Робіть все можливе, щоб здаватися якомога менших розмірів і виглядати доброзичливим. Можна, наприклад, рухатися у напрямку до тварини боком або сутулячись, але при цьому постійно тримайте його в полі зору. Не ставайте на коліна і не присідайте, це зменшить вашу оперативність і рухливість у разі якщо треба буде рятуватися втечею при спробі тваринного здійснити на вас напад. Рекомендується не наближатися до тварини ближче ніж на 3-4 метри.

3. Після того, як ви наблизитесь на мінімально допустиму відстань, дозвольте тварині зробити перший крок вам назустріч. Покличте його заспокійливим ніжним голосом і спробуйте зробити так, щоб тварина підійшло до вас: Простягніть руку, злегка поплескайте по землі. Можна також пригостити тварина якимось ласощами, але робити це треба кидаючи їжу трохи убік від нього, щоб тварина не сприйняло це, як акт агресії.

4. Уникайте тривалого візуального контакту з твариною. Дивіться не прямо в очі, а трохи вбік, оскільки собаки сприймають прямий погляд як ознаку домінування. Вони інтерпретують його як свого роду виклик, і це може привести до прояву агресивності. (Ви, напевно, помічали, що домашні собаки не витримують пронизливого і тривалого погляду. А кішки, перед тим, як зчепитися в сутичці, довго і люто дивляться один на одного. Для них це акт прояву грубості. Ось чому рекомендується уникати прямого візуального контакту!)

5. Руку рекомендується протягувати тильною стороною. Більшість тварин сприймає такий жест спокійніше, ніж коли рука простягається долонею вгору, і, відповідно, такий стан безпечніше для вас.

6. Поспостерігайте за твариною і постарайтеся зрозуміти, чому воно не підходить до вас. Можна дозволити кішкам самим підійти до вас досить близько, оскільки хоча вони за своєю природою і мисливці, але мають досить маленькі розміри, щоб представляти небезпеку! Що ж стосується собаки, то, попередньо вивчивши її настрій і, переконавшись в її доброзичливості, ви можете повільно (дуже повільно!) Зробити ще кілька кроків, оскільки її нерішучість може бути викликана природного боязкістю вдачі.

7. Якщо собака починає гарчати або скелі, постарайтеся зберігати спокій і повільно відступайте. Те ж саме стосується і поведінки з кішкою, яка починає шипіти. Ні в якому разі не тікайте.

8. Замрите и не двигайтесь в то время как начнет обнюхивать вашу руку.

9. Позвольте животному спокойно завершить изучение вашей руки, а затем медленно отведите ее к плечу. Ни в коем случае не пытайтесь сразу погладить животное по голове, поскольку это может напугать его и оно может вас укусить. Помните, что многим животным не нравится, когда их гладят или прикасаются к определенным частям тела. Поэтому действуйте медленно.

10. Подождите, пока животное не почувствует себя достаточно комфортно в вашем присутствии, и позволит вам прочитать информацию на ошейнике. Поговорите с ним нежным и ласковым голосом, и не совершайте резких движений, чтобы не напугать животное. Если животное не имеет ошейника, позвоните в местное отделение МЧС, в ветеринарную клинику или в другое учреждение, где можно будет оставить животное.

Поради

Підкормлювання є прекрасним способом завоювати довіру тварини. Акуратно підкидайте тварині невеликі шматочки ласощів, кидаючи їх на землю ліворуч або праворуч від нього, але ні в якому разі прямо на тварину.

Ніколи не намагайтеся загнати тварину в кут. Це загрожує тим, що він відчує себе в пастці і від безвиході нападе на вас в цілях самозахисту.

Навіть після того, як тварина зрозуміло, що ви не уявляєте для нього небезпеки і не збираєтеся заподіювати йому ніякої шкоди, що не розслабляйтеся, не робіть різких рухів і не лякайте тварина. Запам'ятайте, що рухатися треба якомога повільніше і плавніше.

Якщо тварина все ж напало на вас, згрупуйтеся калачиком, щоб не демонструвати домінування. Багато тварин нападають в основному у відповідь на загрози.

Кішка проявляє свою доброзичливість тим, що починає тертися об вашу руку після того як її обнюхають.

Якщо тварина гарчить на вас, не хвилюйтеся і не показуйте, що налякані, оскільки тварини здатні зчитувати страх по найменших рухів тіла людини. Тоді вони починають вважати себе домінуючими і стають небезпечними. Залишайтеся спокійними і розслабленими, зазвичай гарчання - це просто спосіб залякати, але не попередження про намір напасти.

Поцокать мовою або посвист: тваринам це подобається і вони сприймають такі звуки як акт дружелюбності.

Якщо ви не можете завоювати довіру тварини, але побоюєтеся за своє життя або безпеку, найкраще, що можна зробити, це зателефонувати в місцевий притулок для тварин. Вони можуть проконсультувати вас по телефону і пояснити, як вам слід вести в цій конкретній ситуації. Крім того, вони можуть вислати бригаду професіоналів на місце події.

Попередження

Якщо ви зустріли бездомну собаку, яка гарчить і скалить зуби, або кішку, яка шипить і вигинає спину, ні в якому разі не тікайте. Зберігайте спокій і повільно відступайте. Це повторення пов'язано крайньою важливістю цього пункту!

Бійтеся укусів бездомних тварин, оскільки вони можуть призвести до серйозних захворювань.

Будьте обережні, намагаючись завоювати довіру тварин, що не розслабляйтеся.

Будьте "дуже обережні" при наближенні дивних тварин! Бездомні тварини іноді бувають абсолютно дикими і не мають звички спілкування з людьми, тому вони можуть не вагаючись напасти на вас, якщо відчують найменшу небезпеку! Навіть якщо це домашня тварина, воно може бути потерявшимся, здичавілим і озлобленим.

Перш ніж дати притулок тварина, переконайтеся, що воно не хворіє, відвідайте ветеринара і проведіть всі необхідні профілактичні уколи.

Людям не рекомендується підходити до тварин, які мають дивну поведінку, оскільки можливо, що тварина є носієм сказу. Проте цілком імовірно, що у вашому регіоні сказ серед тварин не поширене. Якщо ви хочете нового пухнастого друга, не уникайте бродячих тварин. Тільки не поспішайте і не приймайте поспішних рішень, і коли ви зробили свій вибір, неодмінно запишіться на прийом до ветеринара якомога швидше. Або можна взяти тварину з притулку, де всі вони вакциновані і безпечні....

Відповідь на запитання: Як приручити бездомну собаку або кішку