Скільки варити квасолю?

Posted by Admin on 28-10-2015, 00:30 in Кулінарія

Червону квасолю (у тому числі Кідну) 50-60 хвилин, попередньо вимочивши у воді на 6-8 годин. Білу квасолю варити 50 хвилин, попередньо замочивши на 6-8 годин, або не замочувати - тоді варити 1,5-2 години. У мультиварці червону квасолю варити на режимі "тушіння" 1,5 години, білу - 1:00.

Як варити квасолю

На скільки замочувати квасолю?
1. Перед варінням квасолю необхідно перебрати, промити і вимочити в холодній воді (на 1 склянку квасолі - 2 склянки води) протягом 6-8 годин квасоля замочується у воді

2. При замочуванні, воду необхідно міняти кожні 3:00, після чого замочувати квасолю в новій воді.

3. Воду, в якій замочувалася квасоля, слід злити; варити квасолю у свіжій холодній воді (на 1 склянку квасолі слід взяти 3 склянки води). Квасоля вариться в першій воді

4. Поставити каструлю з квасолею на тихий вогонь, довести до кипіння, і злити воду. Після кип'ятіння першу воду злити

5. Налити свіжу холодну воду (у тій же пропорції), знову довести до кипіння на тихому вогні і продовжити варіння. Щоб квасоля не потемніла, слід варити квасолю у відкритому посуді.

6. На початку варіння в квасолі варто влити пару столових ложок рослинного масла, щоб квасоля варилася при температурі трохи вище 100 градусів. Це додасть квасолі особливу м'якість.

7. Варити квасолю 1:00, за 10 хвилин до закінчення варіння посолити квасолю (на 1 склянку квасолі - 1 чайна ложка солі)


Квасоля в мультиварці

1. Дві чашки червоної або білої квасолі (в якості посуду можна використовувати мірні чашки, які входять в комплект мультиварки) всипати в широкий посуд, залити 5 чашками холодної води і залишити приблизно на 8:00 для набухання. Це дозволить надалі заощадити час варіння.
2. У процесі замочування потрібно кожні 3:00 міняти воду. Злиту воду ні в якому разі не використовувати, замінити її свіжою. Після закінчення часу квасоля повинна збільшитися в обсягах в 2-3 рази.
3. Розбухлу квасолю ретельно промити в друшляку під струменем холодної води, дати стекти воді і завантажити в мультиварку.
4. Квасолю посолити з розрахунку 1 чайна ложка кухонної солі на 1 чашку бобів, додати чорний мелений перець за смаком, акуратно перемішати і залити свіжою водою так, щоб вона покривала боби на сантиметр.
5. Включити на мультиварці режим "Тушіння" і встановити таймер. Залежно від кольору квасолі час приготування буде різним: для червоної квасолі потрібно півтори години, для білої трохи менше - 1:00. Після закінчення варіння спробувати блюдо на смак - добре зварені боби повинні бути абсолютно м'якими.

Ваша квасоля готова, смачного!

Квасоля в пароварці

1. Квасолю (червону чи білу) перебрати, видалити пошкоджені боби. На вигляд квасоля повинна бути рівною, гладкою, рівномірного забарвлення, твердою на дотик і не лущитися.
2. Перебрану квасолю всипати в глибоку миску і залити холодною водою в пропорції 1 чашка бобів - 2 чашки води.
3. Залишити квасолю приблизно на 8:00 для набухання. У процесі замочування кожні 3:00 необхідно міняти воду. Після закінчення часу квасоля повинна збільшитися в обсягах.
4. Розбухлу квасолю ретельно промити в друшляку під струменем холодної води і дати стекти.
5. Налити в спеціальну чашу пароварки води, викласти в неї квасолю і поставити варитися при температурі 80 градусів. Так процес випаровування вологи відбуватиметься повільніше, пар буде просто підігрівати воду.
6. Білу квасолю потрібно готувати не менше 2,5 годин, червону - трохи більше трьох годин. У процесі варіння стежити за наявністю води в чаші і при необхідності її додавати, а також своєчасно зливати воду з піддону. Як тільки квасоля стане повністю м'якою і ніжною на смак, можна розкладати її по тарілках і подавати до столу - вона зварена.

Квасоля в мікрохвильовці
1. Квасолю помістити в глибоку миску і залити холодною водою в пропорції: на 1 чашку бобів 2 чашки води. Залишити для набухання приблизно на 8:00. Цього часу має вистачити, щоб квасоля збільшилася в обсягах. У процесі замочування кожні 3:00 необхідно міняти воду.
2. Після закінчення часу акуратно злити воду з миски. Щоб фасолінки не вивалилися з посуду, можна прикрити миску плоскою тарілкою, залишивши невелику щілину. Через неї буде зливатися зайва рідина.
3. Переложіть квасолю в скляний посуд, залити чистою водою і поставити в мікрохвильовку. Червону квасолю готувати на максимальній потужності 10 хвилин, білу квасолю - 7 хвилин.
4. Дістати квасолю з мікрохвильовки по закінченні звукового сигналу і перемішати. Якщо ви збираєтеся використовувати квасоля в якості основної страви, то на цьому етапі приготування її слід посолити і поперчити за смаком.
5. Поставити боби в мікрохвильовку і варити на середній потужності (20 хвилин для червоної квасолі і 15 хвилин для білої).
6. Цибулину очистити від лушпиння, дрібно покришити і обсмажити на сковороді з додаванням столової ложки рослинної олії до рум'яного відтінку.
7. Квасолю вийняти з мікрохвильовки і відкинути на друшляк, щоб стекли залишки рідини. Потім перекласти боби в тарілку, додати обсмажену цибулю і перемішати. За бажанням квасолю можна заправити будь-яким соусом за смаком....

Відповідь на запитання: Скільки варити квасолю?