Як приготувати італійський коктейль Американо?

Posted by Admin on 28-10-2015, 23:44 in Напої

«Американо» - міцний (20-26%) алкогольний коктейль з присмаком цитрусової гіркоти, створений більше ста років тому. Відноситься до аперитиву (напоям, що подаються до їжі для підвищення апетиту). Дуже популярний в Італії і США. Цей коктейль замовив Джеймс Бонд у першій книзі Яна Флемінга. Завдяки легкодоступним компонентам і простоті приготування «Американо» легко зробити в домашніх умовах.

Інгредієнти:
солодкий червоний вермут - 50 мл;
Кампарі - 50 мл;
содова (газована) - 15-50 мл;
кубики льоду - 4-5 грам;
апельсин - 30 грам (необов'язково).

Найчастіше в коктейлі використовується червоний мартіні (Martini Rosso). Кампарі - італійський гіркий лікер на основі цитрусів і ароматичних трав. Різниці в смаку між содовою і звичайною газованою водою немає.

Класичний рецепт коктейлю Американо:
1. Покласти в келих (хайболл или олд фешн) лід.
2. Налити червоний вермут і Кампарі.
3. Додати содову, виходячи з пропорцій рецепта. Чим більше содової, тим менший градус.
4. Перемішати.
5. Прикрасити часточкою апельсина. Можна подавати з трубочкою, але для міцних коктейлів трубочка не рекомендується. Коктейль американо готовий!


Історична довідка.

Коктейль «Американо» в 1860-х роках придумав Гаспар Кампарі - італійський бармен, власник фірми з виробництва спиртних напоїв, який створив легендарний біттер (гіркий лікер) Кампарі, до складу якого входить близько 60 компонентів. Гаспар перший додумався змішати червоний вермут зі своїм лікером, а гіркоту знизити содовою. Напій став хітом місцевого бару.

Спочатку коктейль називався «Мілано-Турині», оскільки на той момент червоний вермут Мартіні Россо вироблявся в Турині, а лікер Кампари - в Мілані. У 1900 році автор рецепта змінив назву на «Американо». За легендою це трапилося після того як Гаспар Кампарі зауважив у своєму барі групу американців, з радістю питущих його коктейль. Щоб показати доброзичливість «Мілано-Турині» почав називатися «Американо», хоча склад і пропорції залишилися колишніми.

У 20-х роках минулого століття з введенням в США Сухого закону коктейль «Американо» став найпопулярнішим алкогольним напоєм американських туристів, що приїжджають до Італії на відпочинок. У 1928 році «Американо» з'явився в довіднику Адольфа Торелли «900 рецептів американських коктейлів та напоїв»....

Відповідь на запитання: Як приготувати італійський коктейль Американо?