Яка користь від ополіскувача для рота?

Posted by Admin on 4-11-2015, 00:18 in Здоров'я і медицина

Завдяки рекламі у нашій свідомості вкоренилася думка, що ополіскувачі для рота - чудодійні ліки, які миттєво повертають диханню свіжість, а зуби і ясна стають здоровими і у всіх сенсах голлівудськими. Чи так це насправді? Чи є взагалі користь від ополіскувача для рота? На це питання дадуть відповідь стоматологи.

Комерційні ополіскувачі для рота служать для гігієни ротової порожнини і усувають неприємний запах з рота. Деякі з них скорочують кількість бактерій, мають протизапальну дії, служать для профілактики захворювань зубів, ясен і слизової. Але стоматологи переконані, що зубної нитки і регулярного чищення зубів достатньо, щоб підтримувати порожнину рота в чистоті.

Майте на увазі, що ополіскувачі, всупереч рекламним переконанням, - лише допоміжні засоби, і здорова людина може використовувати їх за бажанням. Інша справа - що пройшли або передбачаються стоматологічні операції, які вимагають додаткового очищення рота. Також показанням до застосування ополіскувачів є носіння брекетів і зубних протезів.

Користь і шкода ополіскувачів для рота

Гігієна чи лікування?

Гігієнічні ополіскувачі володіють виключно дезодоруючим єфектом, який тимчасово маскує запах з рота. Однак не варто забувати, що несвіже дихання лише іноді є наслідком вживання специфічної їжі (часнику, цибулі, риби та ін.). Нерідко воно також свідчить про стоматологічні захворювання або патології шлунково-кишкового тракту. Якщо неприємний запах турбує вас регулярно, супроводжується зубним болем або проблемами з травленням - якомога швидше зверніться до лікаря.

Лікувальні ополіскувачі для рота, як правило, коштують дорожче, однак видаляють бактеріальний наліт, допомагають в лікуванні карієсу, гінгівіту, пародонтиту, зміцнюють зубну емаль і нормалізують кровообіг ясен.

Шкода ополіскувачів для рота

Самостійно призначаючи собі ополіскувач для ротової порожнини, ви займаєтеся самолікуванням, а воно, як відомо, може нашкодити здоров'ю:

- Активні речовини, що містяться в розчинах, можуть порушити природну мікрофлору ротової порожнини, знищуючи корисні бактерії, які беруть участь у процесі травлення.

- Часте використання ополіскування може стати причиною сухості в роті.

- Регулярно потрапляючи в шлунок, ополіскувач подразнює слизову стравоходу і кишечника, викликаючи нудоту, больові відчуття і розлади стільця.

Якщо хочете убезпечити себе від цих неприємних наслідків, попросіть стоматолога порекомендувати ефективний і безпечний засіб, не використовуйте його занадто часто і не перевищуйте концентрації, зазначеної в інструкції....

Відповідь на запитання: Яка користь від ополіскувача для рота?