Як зварювати електрозварюванням

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Хоббі та розваги

Для любителів небудь зробити своїми руками сучасна торгівля пропонує величезний асортимент різноманітного обладнання, яке суттєво полегшує працю умільців. Наприклад, під час роботи з металом, майстру не обійтися без болгарки і електрозварювального апарату.

Вам знадобиться:
-електрозварювальний апарат,
- Електроди,
- Маска зварювальника.

Інструкція:
1. Щоб розрізати метал болгаркою майстру потрібно всього лише кмітливість - «розібратися» з нею у більшості умільців не складе великої праці. А ось при виробництві зварювальних робіт доведеться трохи попотіти. Тому без навику в електрозварюванні виконання подібних робіт вельми проблематично.

2. Основна помилка більшості початківців майстрів полягає в неправильному виборі режиму зварювання. Під час підготовки до проведення вогневих робіт необхідно визначити і встановити силу струму, що виробляється зварювальним апаратом.

3. Визначити силу струму можна візуально, шляхом накладення невеликого зварювального шва на будь-якій поверхні металу.

4. Якщо під час контрольної зварювання, метал розплавленого електрода інтенсивно розбризкується на всі боки, а по краях шва видні поглиблення, то силу зварювального струму краще знизити.

5. У тому випадку, коли під час накладання контрольного шва, метал розплавленого електрода лягає гіркою, не розтікаючись по шву, то силу струму потрібно збільшити.

6. Уявіть невелике заглиблення, заповнене водою - саме так і виглядає ідеальний зварювальний шов, виконаний професіоналом.

7. Отже, силу зварювального струму відрегулювали, пора приступити безпосередньо до зварювання металевих деталей.

8. У домашніх умовах при електрозварюванні деталей найбільш часто застосовується накладення горизонтального шва. Попередньо заготовки розкладаються на рівній поверхні, і до однієї з них приєднується кабель «маси», надівши рукавиці і маску, озброївшись «Держак» з електродом, робимо кілька прихваток між деталями. Прихватки - це коротенькі шви, як правило, довжиною не більше півтора сантиметрів. Перша прихватка робиться завжди по центру довжини стикуємих заготовок, потім прихоплюють краю.

9. Знявши маску, перевіряємо точність розташування деталей, що зварюються, після чого, очистивши прихватки від шлаку, приступаємо до накладання шва «човником». Тобто, на початку процесу запалюємо електричну дугу між електродом і поверхнею зварюваної деталі і, розігрівши деталь, кладемо краплю розплавленого металу з електрода на стик заготовок. Не перериваючи дуги, переміщаємо електрод від одного краю шва - до протилежного. Подібна техніка нагадує розгойдування човна на хвилях.

10. Починаємо зварювати заготовки зверху, і закінчуємо накладати шов внизу.

11. Після зварювання заготовок на готовому виробі за допомогою шліфмашинки зачищаються від шлаку зварювальні шви, і її поверхня готується до фарбування....

Відповідь на запитання: Як зварювати електрозварюванням