Як поліпшити прийом fm

Posted by Admin on 20-06-2013, 01:13 in Хоббі та розваги

УКХ ЧМ радіомовлення забезпечує значно вищу якість, ніж традиційне мовлення на низькочастотних діапазонах з використанням амплітудної модуляції. Однак діапазон частот, в якому працюють FM-радіостанції, забезпечує порівняно малий радіус впевненого прийому, на кордоні якого його якість різко падає.

Вам знадобиться:
- Шматок дроту довжиною в кілька метрів;
- Штекер;
- Металевий зажим для штор;
- Паяльник, припій і нейтральний флюс;
- Конвертер OIRT-CCIR;
- Антенний підсилювач або активна антена.

Інструкція:
1. У деяких випадках нестійкий прийом в діапазоні УКХ обумовлений низькою чутливістю приймача або магнітоли. Слід зазначити, що будь-якої залежності цього параметра апарату від його ціни, Не існує. Спробуйте прийняти одну і ту ж станцію в одному і тому ж приміщенні декількома приймачами - той з них, який забезпечить найбільш впевнений прийом, і є самий чутливий з них.

2. Побічно визначити посередню якість радіотракту у приймача можна по наявності у нього антенного гнізда, незважаючи на те, що у нього є телескопічна антена. Якщо таке гніздо є, виробник міг його додати саме для того, щоб компенсувати низьку чутливість.

3. Зовнішня антена являє собою шматок дроту довжиною в кілька метрів. Його слід повністю розмотати. До одного з кінців проводу припаяйте або штекер, тип якого відповідає виду гнізда у приймача, або металевий зажим для штор, який вдягають на телескопічну антену. Щоб таку антену не знадобилося постачати грозозахисту, ні в якому разі не робіть її зовнішньої.

4. Іноді поліпшити якість прийому в FM-діапазоні допомагає наступне пристосування. Намотайте прямо поверх оболонки коаксіального кабелю, що йде до вашого телевізора, близько 20 витків ізольованого проводу. Один з його кінців з'єднайте з приймачем способом, зазначеним вище.

5. Кишенькові плеєри, мобільні телефони використовують в якості антени при прийомі FM-радіостанцій провід навушників або гарнітури. Поміняйте цей аксесуар на інший, що має більш довгий дріт, або самостійно наростите його, якщо вмієте це робити. Якість прийому і кількість прийнятих радіостанцій значно зростуть.

6. Нерідко навіть у центрі міста приймач приймає дуже мало радіостанцій тільки тому, що він розрахований на діапазон УКХ-1 (65 - 74 МГц), в той час, як більшість станцій сьогодні працює в діапазоні УКХ-2 (88 - 108 МГц). Перебудова апарату з одного діапазону на інший - дуже копітка операція, тому братися за неї слід тільки в тому випадку, якщо у вас є необхідний для цього досвід. За відсутності ж такого досвіду допоможе спеціальна приставка - конвертер CCIR-OIRT. Цей прилад є в продажі на радіоринках.

7. Поліпшити якість прийому в FM-діапазоні у автомагнітоли можна за допомогою антенного підсилювача або активної антени. При виборі цього пристрою слід пам'ятати, що нерідко під виглядом таких підсилювачів продаються «пустушки», в корпусах яких немає нічого, крім резистора і світлодіода. Тому купувати їх слід лише у фірмових магазинах.

8. Деяким подобається користуватися автомагнітолою будинку, підключивши її до блоку живлення і колонкам. Існує помилкова думка, Що в цьому випадку вона буде добре працювати і без антени. Але, приєднавши до магнітоли навіть вельми коротку антену, кожен може переконатися в зворотному....

Відповідь на запитання: Як поліпшити прийом fm