Як поліпшити голос для співу

Posted by Admin on 20-10-2013, 13:06 in Хоббі та розваги

Вокал - від латинського «голос» - найдавніший музичний інструмент, доступний людині. Діапазон людського голосу сягає трьох октав. Крім звичайних технічних прийомів (легато, стакато, фільотури, трелі, мелізми), голосу доступно виконання поетичного тексту, тобто передача словесної інформації. Тому в будь-якому творі для голосу з супроводом він виконує провідну партію. Поліпшити голос допомагають спеціально підібрані вправи, вокальні та дихальні, а також особливий раціон.

Інструкція:
1. Основні вокальні школи (естрадна, народна й академічна) не рекомендують їсти протягом години-двох перед співом. Крім того, прийнята перед співом їжа не повинна бути надмірно жирною або солодкої, обжігающе гарячої або крижаний. Жир і цукор залишаються на зв'язках у вигляді слизу, а температурні надмірності погіршують еластичність зв'язок. У той же час рекомендується випити склянку теплого молока з маслом (або без нього). Молочна кислота за час очікування зчистити з голосового апарату зайву слиз. Після цього краще не їсти.

2. Дихальні вправи обов'язково повинні випереджати початок співочої роботи, Хоча в багатьох випадках цей етап педагогами ігноруються. Систему дихальних вправ, яка стала посібником як для співаків, так для акторів і дикторів, розробила співачка і лікар Наталя Стрельникова. Вправи її комплексу знаходяться у вільному доступі в інтернеті і продається в книжкових магазинах.

3. Співочі вправи для зміцнення голосу підбирає педагог. Загальні положення такі: скачки на широкі інтервали (кваінти, октави) з елементами гліссандірованія і плавні спадні рухи. Рекомендується на висхідному русі випинати живіт вперед. Тоді внизу створиться тиск, на який «зіпреться» голос....

Відповідь на запитання: Як поліпшити голос для співу