Як зашифрувати цифри

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Хоббі та розваги

Людство користувалось шифрами з незапам'ятних часів. Від примітивної «тарабарщини» - умовного мови бродячих торговців, до сучасних криптографічних систем мистецтво шифрування пройшло чималий шлях і змінилося до невпізнання. Однак шифрування цифр і чисел - абсолютно особливий випадок, і в ньому існує чимало простих методів, призначених спеціально для цієї мети.

Інструкція:
1. Найпростіший спосіб зашифрувати число в записці - скористатися старою і маловідомою системою запису. Навіть римські цифри не завжди буває легко прочитати, особливо з першого погляду і без довідника. Мало хто зможе «з літа» визначити, що в довгій сходинці MMMCDLXXXIX ховається число 3489.

2. З римської системою числення знайомі багато, тому її не можна назвати надійною для шифрування. Набагато краще вдатися, наприклад, до грецької системі, де цифри також позначаються буквами, але букв використовується набагато більше. У написі ОМГ, яку легко прийняти за поширене в інтернеті вираз емоцій, може бути заховане записане по-грецьки число 443. Буква «Про мікрон» відповідає числу 400 буквою «Мю» позначається 40 ну а «Гамма» замінює трійку.

3. Недолік подібних буквених систем в тому, що вони часто вимагають екзотичних букв і знаків. Це не складає особливих труднощів, якщо ваш шифр записаний ручкою на папері, але перетворюється в проблему, якщо ви хочете відправити його, скажімо, по електронній пошті. Комп'ютерні шрифти включають в себе грецькі символи, але їх буває складно набирати. А якщо ви вибрали щось ще більш незвичайне, наприклад стара кириличної запису або єгипетських числових ієрогліфів, то комп'ютер просто не зможе їх передати.

4. Для таких випадків можна рекомендувати простіший спосіб, яким в Росії в старі часи користувалися всі ті ж бродячі торговці - коробейники і Офені. Для успішної торгівлі їм було життєво необхідно погоджувати між собою ціни, але так, щоб про це не дізнався ніхто сторонній. Тому коробейники і розробили безліч хитромудрих способів шифрування.
З цифрами вони обходилися наступним чином. Спочатку потрібно взяти слово в якому є десять різних букв, наприклад «правосуддя». Потім букви нумеруються від одиниці до нуля. «П» стає знаком для одиниці, «в» - для четвірки, і так далі. Після цього будь-яке число можна записувати буквами замість цифр по звичайній десятковій системі. Наприклад, рік 2011 записується по системі офенею як «реепп». Спробуйте самі розгадати, яке число заховано в рядку «а, пвпоірс».

5. «Правосуддя» - не єдине слово російського мови, відповідне для цього методу. «Працьовитість» годиться нітрохи не гірше: в ньому також десять неповторюваних букв. Ви цілком можете і самостійно пошукати інші можливі основи....

Відповідь на запитання: Як зашифрувати цифри