Як підібрати рамку до вишивки

Posted by Admin on 28-03-2013, 04:13 in Хоббі та розваги

Ручна вишивка, навіть найскромніша, допоможе оживити домашній інтер'єр. Хороша рамка може значно збільшити гідності роботи і зробити її справжньою прикрасою будинку.

Вам знадобиться:
- Багет;
- Паспарту;
- Скло.

Інструкція:
1. Підберіть форму рамки для картини: до прямокутної роботі виберіть прямокутну рамку, до овальної - овальну, до круглої - круглу. Визначаючи розмір рамки, візьміть до уваги, що вишивка виглядає краще, коли її краю відділені полями від рамки. Підберіть рамку розміром, як мінімум, на 2-4 см більше вашої картини.

6. Вибираючи колір, підкресліть основний тон вишивки. Будьте обережні з квітами, що не зустрічаються в роботі, - вони повинні не відволікати уваги на себе, а лише виділяти кольору роботи по контрасту. Якщо ви не знайшли підходящого кольору в готових рамках, можна обклеїти їх тканиною за вашим вибором (такий спосіб підходить для плоских рамок).

3. Оформіть вишивку в рамці з паспарту - картонною вставкою між рамкою і роботою, яка вирізається по формі роботи і являє собою біле або кольорове поле в кілька сантиметрів між картиною і рамкою. Захистіть вишивку склом, однак, врахуйте, що звичайне скло буде бликовать. Зараз пропонуються різні види стекол, що дозволяють уникнути цього ефекту. Прикладіть скло до роботи в рамці і паспарту, перевірте, чи не став загальний вигляд гірше.

4. Здійснюйте збірку всіх частин картини самостійно: вишивку дуже важливо правильно скріпити з оформленням, щоб потім можна було виймати її із рамок. Це копітка робота, яку не варто передовіряти.

5. Виперіть і пропрасуйте роботу, поклавши її лицьовою стороною вниз на махровий рушник. Виріжте картонку за розмірами канви і приклейте вишивку спеціальним, що не залишає слідів на тканини, Клеєм (нанесіть клей «гратами» на картон). Можна обійтися без клею: загніть канву на іншу сторону картонки і стягніть нитками протилежні краї (нитки утворюють грати).

6. Подивіться, чи не занадто щільно скло прилягає до вишивки в зібраному вигляді. Якщо скло розплющує роботу, прокладете смужки картону між склом і рамкою. Виріжте ще одну картонку, яка закриє оборот вишивки і кріплення. Покладіть послідовно: картонку-задник, картину на картонці, паспарту, скло, скріпіть все з рамкою.Відповідь на запитання: Як підібрати рамку до вишивки
...