Як зробити капелюх-котелок

Posted by Admin on 19-03-2013, 13:40 in Хоббі та розваги

Капелюх-казанок стала популярною в п'ятдесятих роках дев'ятнадцятого століття і замінила циліндр. Її кругла форма робила її набагато легше у виконанні, ніж циліндр, тим більше, загнуті поля утворювалися самі собою при висиханні фетру. Використовуючи круглу колодку, капелюшники за допомогою відпарювання робили з фетру класичну форму казанка.

Вам знадобиться:
Для капелюхи з фетру:
- Сантиметрова стрічка;
- Шпильки;
- Вовняний фетр;
- Ножиці;
- Пристрій для пароутворення;
- Колодка;
- Еластична стрічка;
- Атласна стрічка для прикраси;
- Клей для тканини. Для капелюхи з паперу:
- Пластикові пакети і килимок;
- Нитки для вимірювання;
- Тасьма для прикраси;
- Ножиці;
- Повітряна кулька;
- Ємність (ваза, чаша);
- Клей;
- Пензлик для клею;
- Акрилова фарба;
- Лак;
- Стрічка для прикраси.

Інструкція:
1. Капелюх-казанок з фетру Виміряйте окружність голови, висоту казанка і ширину полів за допомогою сантиметрової стрічки. Виріжте з допомогою ножиць з фетру коло такого розміру, щоб він вміщував окружність голови, висоту казанка і загнуті поля капелюхи. Зволожите паром коло з фетру, помістіть коло на колодку і злегка розтягніть вологий фетр на колодці, щоб він облягав її навколо без зморшок або складок.

4. Приколіть розтягнутий фетр шпильками до колодки спереду, ззаду, справа і зліва у верхній частині, в області тулії. Прикріпіть щільну еластичну стрічку навколо колодки, відразу під шпильками, сколюються тулію. Ця стрічка прикріплюється для того, щоб в фетру було намічено поглиблення в тому місці, де буде кріпитися стрічка для прикраси капелюхи.

3. Загніть поля трохи всередину, щоб надати капелюсі класичну форму казанка. Коли капелюх висохне, прикріпіть стрічку для прикраси над полями: приберіть еластичну стрічку і на місце поглиблення приклейте атласну стрічку.

4. Капелюх-казанок з паперу Покрийте робочу поверхню столу або підлоги пластиковими пакетами і прикріпіть їх, щоб надійно захистити від сміття і клею. Виміряйте окружність голови в тому місці, де ви хочете зробити поля, використовуйте для цього нитку, скріпіть кінці нитки. Надійти кульку до розміру, відповідного кола голови: надіньте на кульку скріплену нитку.

5. Помістіть кульку в ємність (ваза, чашка) так, щоб верхня частина з одягненою вимірювальної ниткою виступали з ємності. Кулька не повинен «сидіти» в ємності занадто щільно. Порвіте газету на великі шматки і опустіть їх в клей, приберіть надлишки клею і покладіть папір зверху на кульку, розправте і прикріпіть її, щоб не було складок. Покрийте таким чином папером всю поверхню кульки до країв ємності (де планується зробити поля).

6. Покрийте кульку ще двома шарами паперу таким же чином. Дайте папері повністю висохнути, це може зайняти кілька днів. Проколіть кульку шпилькою і видаліть з процесу. Прикріпіть нитку на верхівку болванки і обріжте її на тій висоті, яку ви плануєте для тулії, обріжте тулію на обрану висоту.

7. Зміцніть верх капелюха в центрі робочої поверхні, на аркуші паперу. Намалюйте і виріжте коло, відповідну за розміром полях капелюхи, приклейте тулію до цієї окружності, потім покривайте поля трьома шарами покритої клеєм паперу. Сформуйте поля капелюхи, не чекаючи повного висихання клею, загнув їх справа і зліва.

8. Дайте полях повністю висохнути, потім відкріпити капелюх від робочої поверхні, виріжте внутрішню окружність. Покрийте готовий виріб фарбою, потім лаком, прикріпіть стрічку на тулье....

Відповідь на запитання: Як зробити капелюх-котелок