Як зваляти повсть

Posted by Admin on 12-08-2013, 13:35 in Хоббі та розваги

Валяння повсті (або фелтінг) - одне з нових хобі, яке нещодавно почало завойовувати серця рукодільниць. За допомогою валяння можна робити не тільки прекрасні іграшки, але і аксесуари для вашого гардеробу.

Вам знадобиться:
- Шерсть непряденая;
- Тканина шовк для основи;
- Шматочки вовни,тканини для прикраси;
- Пакувальна плівка з бульбашками;
- Розпилювач;
- Дитяче мило;
- Два рушники.

Інструкція:
1. Валяти можна не тільки з допомогою спеціальних голок для фелтінга. Повсть можна валяти і без спеціальних пристосувань, мокрими руками на основі у вигляді тканини. Правда при цьому складно зробити об'єм, виходять плоскі речі. При цьому способі шерсть сідає приблизно на 1/3 частину, тому потрібно зробити ширину і довжину тканини-основи трохи більше.

2. Після розрахунку і підбору основи-тканини можна приступати до валянню. Для цього потрібно покласти на рівну плоску поверхню один шар поліетиленової плівки, а на нього потрібно складати тонкими шарами прядки вовни. Для цього їх акуратно витягують з основної пасма сухими руками і шар за шаром викладають на поліетилен. Один шар прядки укладаються вертикально, інший - горизонтально. Потрібно стежити, щоб прядки були укладені рівномірним шаром і не було так званих "просвітів". У момент укладання можна міняти кольори вовни, вкладати якісь інші фактурні нитки, залежно від замислюватися результату.

3. Після того як шерсть укладена, її потрібно намочити водою. Краще робити це з розпилювача.

4. Після того як шерсть намочити, потрібно намилити інший аркуш поліетилену з того боку, де бульбашки, а потім акуратно його покласти мильною стороною на шерсть. Тепер слід притискати поліетилен таким чином, щоб вся шерсть просочилася водою і прим'яти. Намагайтеся не зрушувати плівку, а акуратно розгладжувати і притискати волокна один до одного. Якщо при піднятті плівки деякі прядки вовни раптом відстануть від майбутнього виробу, їх можна пригладити назад.

5. Потім потрібно намилити руки і рухами розподілити мило по виробу. Після розподілу мила повсть потрібно перевернути на іншу сторону, зняти плівку і проробити ті ж самі рухи руками із зворотного боку. Від втирати рухів волокна вовни зчіплюються один з одним. Якщо мало мила, його потрібно додати, Додатково намилюючи руки. Якщо ж мила і води багато, надлишки можна прибрати за допомогою двох рушників, поклавши виріб між ними і злегка віджати, ні в якому разі не викручуючи.

6. Після того як прядки вже зчепилися один з одним і виріб придбало щільну структуру, можна помістити виріб між двома шарами поліетилену, згорнути в трубку і прокатати кілька разів.

7. Готовність повсті визначається щільністю фактури, зменшенням розміру, міцним зчепленням вовни і щільним переплетенням. Після того як повсть зваляний, його потрібно прополоскати кілька разів у чистій воді, а останнє полоскання зробити з оцтом для закріплення кольору шерсті....

Відповідь на запитання: Як зваляти повсть