Як збавляти петлі в шапці

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Хоббі та розваги

Симпатична в'язана шапка, на яку всі звертають увагу, - справжній привід для гордості рукодільниці. Цей предмет одягу завжди на виду, тому його виконання вимагає особливої майстерності. Якщо ви навчитесь правильно збавляти петлі в шапці, можна створювати різні моделі - від простих круглих виробів до забавних ковпачків з помпончікамі.

Вам знадобиться:
Кругові спиці
Дві прямі спиці
Пряжа
Голка для виконання бічних швів
Гачок
Картон
Ножиці

Інструкція:
1. Освойте убавленіе петель у простої круглої шапці. Ваше завдання - зв'язати виріб круговими спицями основним узором приблизно на висоту 12-16 см. Початок убавленій (заокруглення моделі) розраховується індивідуально. Для цього потрібно приміряти недов'язаний шапочку на голову.

2. Робіть убавленія в особових рядах в'язання. Наприклад, через кожен десяток петель провязивают відразу дві петлі одночасно. У наступному особовому ряду робіть убавленія, відрахувавши 8 петель. Таким чином в'яжіть разом по дві петлі на кожному другому робочому ряду через 6 4 петлі і т.д. У результаті у вас повинно залишитися колечко з 10-12 петельок.

3. Зберіть залишилися петлі на вдвічі складену нитку того ж кольору і туго затягніть верхівку шапки. За допомогою гачка протягнете залишився «хвостик» на виворіт виїзного вироби.

4. Випробуйте убавленіе петель в шапці-ковпачку. Більш вузький і короткий ковпак у вас вийде, якщо почати поступові убавленія в шапці майже з самого початку в'язання. Отже, зв'яжіть на двох спицях близько 4 см полотна хусткової в'язкою або гумкою 1х1. Тепер можете створювати модель типу «Буратіно», чергуючи кольорові смужки, або вибирайте будь-який інший візерунок.

5. Відразу почніть провязивать разом по дві петлі з лицьового боку виробу. Убавленія робіть на рівних проміжках в кожному третьому ряду. Так приберіть по одній петлі 5 разів; потім по чотири петлі 3 рази. Продовжуйте, поки на спицях у вас не залишиться всього десяток петель - це буде приблизно на відстані 30 см від початку роботи.

6. Проведіть відрізану робочу нитку через відкриті петлі і стягніть верхівку моделі. Бока в'язаної шапки зшийте разом.

7. Для більш широкого і довгого ковпачка вам потрібно зв'язати 20-25 сантиметрів полотна, і тільки потім починати убавленіе петель в шапці. На початку і в кінці кожного ряду потрібно провязивать дві петлі разом. Так продовжуйте робити в кожному шостому робочому особовому ряду. Залишилася верхівку з 10-12 петель стягніть, як у попередніх випадках....

Відповідь на запитання: Як збавляти петлі в шапці