Як зваляти валянки

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Хоббі та розваги

У старовину валянки коштували великих грошей. У селянських сім'ях досить часто носили одну пару на всіх, та й одягали їх тільки по великих святах. Сьогодні, валянки можна купити практично на кожному розі, але виготовити їх самому так само просто, як і купити.

Вам знадобиться:
- Вовна для мокрого валяння
- Пакувальна плівка (з лопаються кульки)
- Москітна сітка або фатин
- Гаряча вода
- Миючий засіб для посуду
- Каструля
- Губка для миття посуду

Інструкція:
1. Намалюйте ескіз майбутніх валянок на аркуші ватману. Ескіз повинен представляти не один валянок, а обидва валянки, з'єднані разом халявами. При створенні ескізу варто пам'ятати, що в процесі валяння майбутнє валянки сядуть приблизно на 30%. Потім перенесіть ескіз на пакувальну плівку. На вирізану таким чином плівку починайте укладати шерсть для валяння. Заздалегідь підготуйте мильний розчин (розведіть у теплій Воді Пару крапель миючого засобу).

2. Шерсть необхідно укладати точно по формі і не виступати більше 1 см за лекало з пакувальної плівки. Перший шар укладайте пасмами шерсті уздовж лекала, другий шар укладайте поперек. Потім накрийте заготівлю сіткою, змочіть мильним розчином і починайте клеїти. Переверніть на іншу сторону, загніть виступаючі кінці вовни. І повторіть процедуру з укладанням і валянням на цій стороні.

3. Весь процес необхідно повторювати по черзі на кожній стороні, поки не отримаєте потрібну товщину валянка. Домігшись потрібної товщини, простірніте майбутні валянки в теплому мильному розчині і починайте м'яти їх так, як ніби це тісто. Закінчивши з цією процедурою, розріжте заготівлю навпіл, на два валянки. Набийте кожен валянок папером, надавши форму, і поставте сушитися в тепле місце....

Відповідь на запитання: Як зваляти валянки