Як поливати кактус

Posted by Admin on 22-04-2014, 21:27 in Хоббі та розваги

Родина кактусів - посушливі області, в яких дощі якщо і випадають, то роблять це настільки рідко, що сукуленти вбирають в себе вологу і живуть довгий час, тільки завдяки накопиченим запасам. Частий полив кактусам шкідливий, їх коренева система швидко загниває і гине. Але і зовсім без поливу рослина залишати не можна.

Інструкція:
1. Немає єдиної відповіді на питання: «Як поливати кактуси?» Тому що частота поливу і кількість води, споживане рослиною, буде різнитися від сорту до сорту і від сезону до сезону. Взимку кактуси сплять, тому їх можна винести в прохолодне приміщення з температурою 8-10 ° C і залишити без поливу. Якщо земля буде вам здаватися зовсім пересохлої, можна злегка зволожити її, але робити це варто не частіше одного разу на місяць. Воду для зимового поливу можна трохи підкислити, це знизить жорсткість води. Таким чином, ви уникнете забруднення грунту мінеральними відкладеннями.

2. З настанням весни полийте добре кактуси дуже теплою водою і перенесіть їх в тепле приміщення. Після зимової сплячки рослини прокинуться і викинуть перші квіткові бруньки. Почекайте з поливом, поки бутони не підуть у ріст. Як тільки рослина вступить в активну вегетативну фазу, потрібно збільшити частоту його поливу до 1 разу в 4-5 днів. Щоденне обприскування кактуса вранці гарячою водою з пульверизатора дозволить відтворити для нього умови, близькі до натуральних. Навіть у найбільш посушливих місцях по ранках на рослини випадає рясна роса, що служить незамінним джерелом вологи.

3. Ближче до літа кактуси зацвітуть, цвітіння їх дуже недовгий, і в другій половині літа потрібно починати готуватися до зимового сезону. Поступово знижуйте температуру і вологість в приміщенні з кактусами, зменшуйте частоту поливу. З настанням перших холодів полив припиняйте повністю.

4. Чим крупніше кактус, тим більше вологи для себе на зиму він запасає, тому великі м'ясисті екземпляри чудово перезимують і на суху. У горщиках з дрібними рослинами перевіряйте періодично грунт. Навіть якщо вона виглядає пересохлої, всередині горщика земля може надати вологою, тому перевіряйте стан субстрату дерев'яною спицею. Дайте рослинам пережити зимовий період спокою, і навесні вони порадують вас новими квітами неземної краси....

Відповідь на запитання: Як поливати кактус