Як заряджати плівку в зеніт

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Хоббі та розваги

Незважаючи на доступність цифрової фототехніки, плівкові апарати не вийшли з ужитку. Любителі художньої зйомки нерідко віддають перевагу саме їх. Крім того, старі апарати незамінні для наукової зйомки і там, де потрібна документальна точність. Зарядка такого фотоапарата вимагає деякого навику, тому спочатку має сенс потренуватися на старій плівці.

Вам знадобиться:
- Фотоапарат «Зеніт»;
- Касета;
- Плівка;
- Зарядний рукав;
- Мірна лінійка;
- Темна кімната.

Інструкція:
1. Приготуйте плівку. Зараз вони найчастіше надходять до продаж вже зарядженими в касету. Але може зустрітися і плівка в рулоні, яку спочатку необхідно зарядити в касету. Цю операцію проводите в повній темряві - в темній кімнаті або за допомогою зарядного рукава. В якості темної кімнати підійде ванна, якщо в ній завісити або заткнути всі щілини.

7. Відміряйте рулонну плівку. Вона згорнута емульсійним шаром всередину. Щоб зробити це в повній темряві, застосуєте мірну лінійку. Для того щоб вийшла плівка в 36 кадрів, відміряйте 138 м. Ряд доцільно зробити заздалегідь, і по ній вже відрізати в повній темряві. Відрізаний шматок плівки теж скрутіть емульсією всередину. Кінець плівки обріжте під кутом ножицями так, щоб утворилося вістрі або язичок з кутом приблизно 90 ° або трохи менше.

3. Розкрийте касету і дістаньте з неї котушку. Візьміть катушку в ліву руку так, щоб осьової виступ, наявний на одному з її торців, був направлений до вас. Вставте язичок плівки в щілину, яка є на осі, і намотайте плівку на котушку так, щоб емульсійний шар був спрямований у бік сердечника.

4. Вставте котушку в касету і закрийте кришкою. При цьому плівка повинна виходити через бічну щілину корпусу касети без перегину і надлому. Залиште зовні зарядний кінець плівки довжиною приблизно 6 см.

5. Вставте касету в фотоапарат. Це можна робити на світлі. Дістаньте фотоапарат зі шкіряного футляра, якщо такий є. Для цього потрібно відкрутити гвинт, що знаходиться в нижній частині кожуха. Відкрийте задню кришку «Зеніту», відкривши фіксатор на бічній частині. Щоб вставити касету, витягніть на всю довжину головку зворотного перемотування плівки, яка знаходиться у верхній частині фотоапарата. Вставте касету в паз так, щоб виступ котушки знаходився внизу, а зарядний кінець плівки лежав на кадровому вікні.

6. Витягніть необхідну кількість плівки та вставте зарядний кінець в пружинний затиск приймального барабана. Необхідно врахувати, що приймальний барабан «Зеніту» намотує плівку емульсійним шаром назовні. Відвівши гачок взводу затвора та протяжки плівки, зробіть перший виток і переконайтеся, що плівка намотується на приймальний барабан без перекосу. Виступи зубчастого барабана повинні точно потрапляти в отвори перфорації. Якщо вони туди не потрапляють, натисніть кнопку стопора зубчастого барабана, яка знаходиться у верхній частині апарата між головкою лічильника плівки і головкою механізму установки експозиції. Направте барабан в отвори перфорації вручну. Закрийте задню кришку фотоапарата. Перемотайте і проекспоніруйте 2 кадри, оскільки вони вже засвічені при зарядці. Виставте лічильник кадрів на число 2 з урахуванням того, що два кадри вже засвічені....

Відповідь на запитання: Як заряджати плівку в зеніт