Як зареєструвати лейбл

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Бізнес

Для того щоб ваша продукція була унікальна, розробіть лейбл (логотип, товарний знак). Після цього проведіть його реєстрацію в Роспатенті, до якого пред'являється ряд вимог, прописаних в політиці даного органу. Тоді ви будете законним володарем товарної марки, зможете забороняти іншим фірмам його використання.

Вам знадобиться:
- Установчі документи фірми або паспорт заявника;
- Бланк заявки на реєстрацію лейбла;
- МКТП;
- Розроблений лейбл.

Інструкція:
1. Лейбл, як правило, складається з словесних, зображувальних або об'ємних позначень. При його створенні врахуйте, що він повинен бути унікальним, не схожим на існуючі товарні знаки. Зображуйте на логотипі те, що дійсно характеризує ваш продукт. У назві товарної марки не може бути присутнім ім'я або прізвище відомого літературного діяча, а також найменування державних, міжнародних організацій.

2. Розробіть кілька лейблів (на всякий випадок), так як можливо і таке, що створений вами логотип вже існує. А головне - виконуйте всі вимоги, щоб у реєструючого органу не виникло сумнівів, що це саме ваш товарний знак.

3. Скористайтеся міжнародним класифікатором товарів і послуг. Визначте перелік продукції, яка реалізовуватиметься під створеним лейблом. Розподіліть по класам товари. Робіть це правильно, інакше реєструвати логотип доведеться не одного разу.

4. Визначте, хто буде законним представником лейбла. Ви можете зареєструвати його на своє ім'я (фірму) або на інше підприємство, яке буде надалі займатися виробництвом товарів. Врахуйте, що якщо ви вирішили зробити правовласником іншу організацію, То укладіть з нею ліцензійний договір.

5. Заповніть заявку на реєстрацію лейблу. Її форма затверджена наказом Роспатенту № 32. Внесіть в неї персональні дані заявника або найменування організації, яка бути правовласником логотипу. Вкажіть адресу місця проживання фізичної особи або адреса місця знаходження підприємства.

6. Впишіть в заявку опис лейблу. Вкажіть вид логотипу (об'ємний, словесний, звуковий, світловий і т.д.), кількість, смислове значення (лейблу і його окремих елементів, якщо він складається з декількох частин). Напишіть перелік продукції, яку представлятиме розроблений логотип.

7. Передайте заповнену заявку в Роспатент. Прикладіть до неї установчі документи підприємства, статут колективного логотипу (якщо його будуть використовувати декілька організацій), квитанцію про сплату державного мита....

Відповідь на запитання: Як зареєструвати лейбл