Як зареєструвати кафе

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Бізнес

Загальновідомо, що найбільші труднощі для початківця ресторатора - це час підготовки. Ось вже і базові принципи побудови бізнесу вивчені, мета створення ясна і зрозуміла. З чого почати? Що потрібно врахувати? Як же вчасно і правильно зареєструвати кафе?

Інструкція:
1. На самому початку необхідно визначитися з вибором правової форми реєстрації у Федеральній податковій службі (ФМС). У сфері діяльності громадського харчування найчастіше використовують ІП або ТОВ.

2. Індивідуальний підприємець (ІП) - це фізична особа, зареєстрована у встановленому законом порядку. У ІП більш проста процедура реєстрації, ніж у ТОВ. І штрафи у ІП дійсно менше, а ось відповідальності більше. Варто звернути увагу і на недоліки, які в подальшому можуть вплинути на загальну діяльність:
- Індивідуальний підприємець не зможе отримати ліцензію на торгівлю спиртними напоями.
- У ІП фіксовані виплати до фондів пенсійного та соціального страхування. Платежі обов'язкові і в тих випадках, коли підприємець взагалі не працював і не одержував доходу.
- Багато великих компаній воліють не працювати з ІП.

2. Товариство з обмеженою відповідальністю (у скороченому варіанті ТОВ) - є комерційною організацією. Може бути зареєстровано одним або кількома юридичними або фізичними особами. Сама назва "З обмеженою відповідальністю" пояснює, що учасники цього товариства не відповідають за зобов'язаннями від діяльності і несуть збитки, в межах внесених ними вкладів у статутний капітал. Кількість учасників товариства, передбачене законодавством - до 50 чоловік. Основний установчий документ - "Статут ТОВ". Необхідний обов'язково і статутний капітал - від 10000 рублів, це сума забезпечення статутної діяльності організації. Якщо в кафе буде реалізуватися алкоголь, то для отримання ліцензії потрібно обов'язково реєструвати ТОВ. При реєстрації ТОВ відразу необхідно подати заяву на спрощену систему оподаткування (ССО), тоді буде простіше звітувати за звітний період. А податковий облік при будь реєстрації потрібно вести обов'язково. Також як і ведення кадрового обліку, нарахування зарплат, надходження товарів.

2. Наступний етап при реєстрації кафе - це вибір приміщення. При відкритті кафе у житлових будинках, на перших поверхах, години роботи обов'язково попередньо погодити з мешканцями будинку. Якщо ж приміщення знімаєте в оренду, погодження з мешканцями повинен зробити орендодавець. Рекомендований режим з 9 ранку до 23 години вечора. В окремій будівлі режим роботи кафе більш гнучкий, але його необхідно погодити у виконавчому комітеті та в органах внутрішніх справ району, де знаходиться будівля. Правильно обране місце розміщення кафе - це один з найважливіших факторів успіху.

2. Після вибору приміщення наступні дії - узгодження з інстанціями. Територіальний орган державного санітарного нагляду (СЕС) повинен видати погодження про відповідність приміщення, комунікацій і устаткування нормам санітарії. Обов'язково узгодження про протипожежному стані приміщення і наявності пожежної сигналізації та вогнегасників в майбутньому кафе. Узгодження місця розміщення з поліцією і установка тривожної кнопки. Необхідно дозвіл та відділу культури для проведення в подальшому музичних програм. За новим законодавством потрібно підписати договір на трансляцію відео та музики. За прослуховування радіостанцій або телебачення в кафе без дозволу передбачено штраф. Це стосується і будь-яких дисків - MP3 або DVD....

Відповідь на запитання: Як зареєструвати кафе