Як заробляти на нерухомості

Posted by Admin on 29-07-2013, 18:13 in Фінанси

Якщо у вас є вільна квартира або будинок, ця власність з генератора витрат на її утримання цілком може стати джерелом доходу. Найпоширеніший спосіб заробітку на такій нерухомості - здача її в оренду. У цьому випадку витрати на комунальні платежі перекладаються на орендаря, а господар отримує щомісячну орендну плату.

Вам знадобиться:
- Нерухомість у власності;
- Документи на неї для демонстрації потенційним орендарям;
- Комп'ютер з доступом в інтернет;
- Купони безкоштовних оголошень газет;
- Комунікативні навички.

Інструкція:
1. Велике значення має розташування об'єкта нерухомості. Зрозуміло, що дохід від здачі в оренду житла в Москві або Санкт-Петербурзі може претендувати і на роль основного. А в зубожілому райцентрі де-небудь "на краю географії" може виявитися великою удачею, якщо знайдеться орендар, готовий оплачувати комунальні послуги.
На розмір орендної плати впливають і багато інших чинників. Наприклад, зручність транспортного сполучення (в мегаполісах - близькість до метро), розташування району, наявність ліфта в під'їзді, домофон, залізної двері, побутової техніки та багато іншого.
Знати ж, за скільки квартиру реально здати, потрібно перш, ніж приступати до пошуку орендарів.

2. Допоможе в цьому питанні самостійне вивчення ринку нерухомості. Подивіться оголошення: скільки просять за квартири, параметри яких порівняти з вашою. Якщо є час і бажання, зателефонуйте господарям такого житла (втім, більше шансів, що відповість працівник агентства нерухомості), можете навіть подивитися кілька варіантів.
В агентствах вас охоче проконсультують, скільки ви можете отримати від оренди свого житла. Зверніться в кілька ріелторських фірм за консультацією. При цьому ніхто не зобов'язує вас користуватися саме їхніми послугами при пошуку орендаря.

2. Багато хто вважає, що надійніше здавати житло знайомим або родичам або шукати орендарів з їх допомогою. Насправді це ще нічого не гарантує, а от ризик зіпсувати відносини з такими мешканцями присутній.
Постоялець цілком може очікувати знижку на підставі родинних чи дружніх стосунків чи виправдовувати ними неакуратність з внесенням оплати. Чи потрібно це вам? Втім, завжди все залежить від конкретної людини.

2. Якщо ви станете рекламувати своє житло (в ЗМІ, на дошках оголошень в інтернеті, форумах і т.п.) самостійно, уваги ріелторів вам не уникнути все одно. Всі дані квартири з вашими координатами все одно потраплять в їх бази: тут вже не заборониш.
У будь-якому випадку ви завжди вправі відмовити орендарю, який вас чимось не влаштовує. І хто знає, чи сам знайдеться найбільш відповідний вам або його призведе черговий ріелтор....

Відповідь на запитання: Як заробляти на нерухомості