Як поліпшити сигнал антени

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Hi-Tech

Ефективність роботи телевізійного приймача і якість зв'язку в цілому визначається багатьма параметрами. Це і характеристики антени, і віддаленість від центру мовлення, і навіть характер місцевості, де встановлений приймач. Щоб поліпшити сигнал, потрібно врахувати ці умови і постаратися усунути дію небажаних і шкідливих факторів.

Вам знадобиться:
- Антена;
- Щогла (опора);
- Антенний підсилювач.

Інструкція:
1. Враховуйте при установці антени характеристики місцевості. Зона гарантованого прийому телевізійного сигналу залежить від рельєфу. По можливості встановіть антену на найвищій точці, прилеглої до вашого будинку. Для забезпечення необхідної висоти антенного пристрою при необхідності використовуйте додаткову щоглу, надійно укріпивши її дротяними розтяжками.

8. Вибрати оптимальну конструкцію приймальної антени. Вимоги до неї такі: простота і надійність, достатня просторова вибірковість, здатність пропускати широку смугу частот, невелике вхідний опір і високий коефіцієнт посилення сигналу. Для зони невпевненого прийому має також особливе значення відношення рівня сигналу до рівня перешкод.

3. При незначній віддаленості від телецентру (кілька десятків кілометрів) використовуйте для поліпшення прийнятого сигналу антену типу «хвильовий канал» з простим або петлевим вібратором, що складається з трьох елементів. Антени подібного типу випускає промисловість, але при наявності мінімальних радіоаматорських навичок виготовити її можна своїми силами.

4. Перевірте правильність встановлення антени і зробіть її настройку. Для цього підберіть оптимальне співвідношення розмірів елементів антени, потрібний для прийому сигналу обраних станцій. Правильно орієнтуєте конструкцію в просторі, націливши антену на мовний центр або ретранслятор.

5. Використовуйте для поліпшення сигналу спеціальний антенний підсилювач. Розміри, конструкція і спосіб підключення такого пристрою можуть бути самими різними. При виборі підсилювача звертайте увагу на вказані в технічній документації частотні характеристики і рівень шуму. Настройку підсилювача, застосовуваного для конкретної моделі телевізійного приймача, доручіть професіоналу. В іншому випадку ефективність пристрою буде низькою....

Відповідь на запитання: Як поліпшити сигнал антени