Як поліпшити прийом радіо

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Hi-Tech

Радіоаматори і прості слухачі радіопередач регулярно стикаються з двома проблемами. Це невпевнений прийом і перешкоди. І з тим, і з іншим можна боротися. Правда, на різних хвилях застосовуються різні способи.

Вам знадобиться:
Мідний або алюмінієвий провід перетином 3-5 мм.
Емальованийпровід діаметром 03-05 мм
Картон або дерево

Інструкція:
1. Для радіоприйому на всіх діапазонах діє одне правило. Приймальна антена повинна розташовуватися якомога вище над рівнем землі. Якщо приймальна антена відсутня, її необхідно виготовити. Для діапазонів ДВ, СВ і КВ антеною може служити довгий неізольований мідний або алюмінієвий дріт. Довжина антени може досягати 40 м.

2. Якщо у приймача є антенне гніздо, з підключенням антени проблем не виникає. При відсутності антенного гнізда поступите таким чином. З підручних матеріалів (наприклад, картону або дерева) зробіть ящик або рамка, в яку помістіть приймач. На рамку намотайте 5-10 витків емальованого дроту. Один кінець дроти заземлите (наприклад, на батарею центрального опалення), до іншого підключається антена. Рамка в цьому випадку забезпечує індуктивний зв'язок з внутрішньою антеною. Положення приймача відносно рамки підберіть дослідним шляхом.

3. На УКХ також можна використовувати зовнішню антену, в якості якої цілком підійде багатоелементна телевізійна антена «Хвильовий канал». Такі антени застосовувалися як антени колективного прийому телебачення. Іноді їх ще можна знайти на дахах житлових будинків. Підключення з такою антеною здійснюється за допомогою коаксіального кабелю, а сама антена повинна бути спрямована на радіопередавачі станцію. У будь-якому випадку зона впевненого прийому навіть потужної УКХ-станції не буде перевищувати 50 км.

4. З перешкодами можна боротися трьома способами. Перший варіант - це направлена антена. Метод застосовується на всіх діапазонах. На середніх і довгих хвилях, біля приймачів, забезпечених феритової антеною, досягається методом повороту рамкової антени або самого приймача в пошуках найкращого прийому при найменшій кількості перешкод.

5. Для позбавлення від перешкод на середніх, довгих і коротких хвилях виготовте рамкову антену. Вона являє собою дерев'яну ромбічну або квадратну рамку зі стороною в 50 см. На рамку намотайте мідний емальований провід діаметром 03-05 мм. Кількість витків може бути близько 10. Таку рамку або включають в гнізда антени і землі на приймачі, або, якщо антенне гніздо одне, другий відведення рамки з'єднують з металевим шасі приймача або заземлюють. Повертаючи рамку, можна точно настроїтися на станцію і відбудуватися від заважають перешкод.

6. Також можна застосувати зовнішні «антишумові» антени. Вони являють собою зосереджену ємність, до якої підключається вертикальне зниження (провід), провідне до антенного гнізда приймача. В якості такої зосередженої ємності можна застосувати, наприклад, металевий обід велосипедного колеса зі спицями і втулкою, закріплений на вертикальній ізольованою щоглі - наприклад, на дерев'яному жердині.

7. У будь-якому випадку якість сигналу щодо перешкод визначається значенням відношення сигналу до шуму. І чим потужніший сигнал, що приймається - тим легше відбудуватися від шумів, просто зменшивши гучність. Спрямована антена для УКХ-діапазону, як правило, виглядають як телевізійні. У самому приймальнику спробуйте відбудуватися від перешкод, звузивши смугу пропускання приймача. На деяких приймачах для цього є спеціальний перемикач. Цей метод придатний для радіозв'язку і мало підходить для прийому художніх передач....

Відповідь на запитання: Як поліпшити прийом радіо