Як зарядити автомобільний акумулятор

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Авто

Автомобільна акумуляторна батарея (далі - АКБ) - допоміжне джерело енергії на легкових і вантажних автомобілях, мото-та електротехніки. В даний час для легкових автомобілів використовуються АКБ напругою 12 вольт свинцево-кислотного типу. Якщо АКБ не може забезпечити пуск двигуна, її слід зарядити.

Вам знадобиться:
- АКБ;
- Зарядно-пусковий пристрій;
- Гайкові ключі або торцеві головки (10 мм для клем АКБ, інших розмірів - для кріплення АКБ);
- Напилок або наждачний папір, а також вольтметр або тестер - бажано;
- Для обслуговуваних акумуляторів можуть знадобитися ареометр і дистильована вода.

Інструкція:
1. Вимикайте запалювання та відключіть все електрообладнання. За допомогою ключа або торцевої головки 10 мм ослабте кріплення спершу негативною, потім позитивної клем на електродах акумулятора.

2. В залежності від моделі автомобіля батарея може бути закріплена знизу, зверху або не закріплена взагалі. Визначивши тип кріплення АКБ, відпустіть болти, що утримують планки кріплення. Звільніть та виймайте акумулятор. Переносите його обережно, не перевертаючи, щоб не допустити витоку електроліту.

3. Виберіть відповідне місце для зарядки АКБ. Зарядний пристрій (ЗУ) або батарея повинні знаходитися на рівній твердій поверхні. Бажано, щоб приміщення було провітрюваним і недоступним для дітей. Зарядка повинна відбуватися далеко від відкритого вогню. Поблизу заряджає акумулятор можна курити, неприпустимо виникнення іскор. Насухо витріть АКБ, очистіть від бруду. Огляньте свинцеві електроди, за наявності окислення обережно зачистите їх напилком або наждачним папером, до того як їх поверхню стане блискучою і світлою для кращої провідності.

4. Якщо акумулятор обслуговується, зніміть планку з верхньої його частини і акуратно відкрийте шість пробок під нею. Виміряйте рівень електроліту. Долийте дистильованої води до потрібного рівня (1-15 см вище свинцевих пластин). Якщо до зарядного пристрою додається інструкція, у всьому дотримуйтесь її вказівкам. Підключіть клеми зарядного пристрою до електродів АКБ, суворо дотримуючись полярності. В залежності від моделі ЗУ може знадобитися встановити тумблер напруги в положення 12В і 24В - відповідно з напругою АКБ.

5. Включіть штепсель пристрою в розетку. Якщо мається реостат для зміни сили струму, встановіть його в таке положення, щоб амперметр показав силу струму, рівну одній десятій від ємності батареї (наприклад, для АКБ автомобіля ВАЗ 55А /ч потрібний зарядний струм 55 А). У міру того як заряджається акумулятор, сила струму буде слабшати. Намагайтеся перевіряти цей показник раз на дві години і при необхідності підвищуйте силу струму за допомогою реостата. Моделі ЗУ з автоматичним вимикачем припинять зарядку при досягненні необхідного напруги.

6. Щоб визначити ступінь зарядки акумулятора, можна скористатися такими способами. Виміряти напругу вольтметром (тестером). У обслуговуваних АКБ можна виміряти щільність електроліту ареометром. Підставою для припинення зарядки може служити напруга 12-16 вольт або щільність електроліту 125-13 кг /л. При відкритих пробках секцій батареї може початися виділення газу і «закипання» (характерне булькання) електроліту - це теж сигнал готовності АКБ.

7. Після закінчення зарядки відключіть живлення ЗУ, зніміть клеми з електродів акумулятора, зберіть його деталі і, при необхідності, встановіть на місце....

Відповідь на запитання: Як зарядити автомобільний акумулятор