Як заряджати акумулятор герметичний

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Hi-Tech

Акумулятор типу НКГЦ (нікель-кадмієвий герметичний циліндричний) здатний замінити батарейку типорозміру AA, але, на відміну від неї, може бути заряджений повторно. Він витримує кілька сотень зарядно-розрядних циклів.

Інструкція:
1. Перед зарядкою акумулятори бажано розрядити так, щоб напруга на кожному з них становила близько одного вольта. Більш глибока розрядка псує елементи, а недостатня - викликає так званий ефект пам'яті. Якщо є можливість, Розрядіть акумулятори малим струмом окремо, щоб вирівняти напруга на них.

8. Переконайтеся в тому, що наявне у вас зарядний пристрій (готове або саморобний) розраховане на роботу з акумуляторами використовуваного вами типу (нікель-кадмієвих або нікель-метал-гидридні). Саморобний пристрій обов'язково повинно працювати в режимі повільної зарядки малим струмом, складовим одну десяту ємності, готове ж може бути розраховане і на швидку зарядку. Якщо пристрій допускає перемикання струму заряду, виберіть відповідний для наявних у вас акумуляторів.

3. Якщо зарядний пристрій є бестрансформаторним, ні в якому разі не торкайтеся контактних пружин, коли воно включено в мережу. Вірною ознакою бестрансформаторним пристрою є мала вага, але краще не торкатися пружин у будь-якого пристрою, якщо ви точно не впевнені, що в ньому є трансформатор. Встановіть в прилад акумулятори, дотримуючись полярності. Якщо пристрій розрахований на зарядку акумуляторів парами, їх кількість обов'язково має бути парним, а самі вони - розподілені по сусідніх секціях попарно. Тепер увімкніть прилад у мережу.

4. У випадку, якщо пристрій розрахований на повільну зарядку, почекайте 15 годин, а якщо на швидку, дочекайтеся появи індикації закінчення заряду, або, в залежності від типу приладу, витримайте період часу, вказаний в його інструкції. Після цього спочатку відключіть пристрій від мережі, і лише потім витягніть акумулятори.

5. Поверніть акумулятори в батарейний відсік того апарату, спільно з яким вони експлуатуються, також дотримуючи полярність підключення. Переконайтеся в їх нормальній роботі. Ні в якому разі не замикайте акумулятори накоротко....

Відповідь на запитання: Як заряджати акумулятор герметичний