Як зарядити кальцієвий акумулятор

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Hi-Tech

Кожному автомобілісту відомо, що акумулятор являє собою ємність з негативно і позитивно зарядженими пластинами і електролітом. Акумулятори бувають трьох видів - сурм'янисті, гібридні і кальцієві. У останніх містяться кальцієві пластини як негативного, так і позитивного заряду. Такий склад забезпечує малу схильність саморазряду і мінімальне википання.

Інструкція:
1. Проводьте зарядку акумулятора в добре провітрюваному приміщенні, тому як під час зарядки буде виділятися гримучий газ - суміш водню і кисню. Не паліть поруч і не допускайте відкритого вогню або іскріння. Очистіть поверхню акумулятора і вентиляційні отвори від забруднень і пилу. Робити це краще несинтетичною дрантям, щоб уникнути можливості виникнення іскри.

8. Якщо у зарядного пристрою є регулювання струму, виставте зарядна напруга не більше 1/10. ємності акумулятора. Якщо потужність пристрою не дозволяє цього, значить поставте струм меншої величини, що буде навіть корисно для акумулятора. Під час зарядки малим струмом відбувається активація більшою поверхні активної маси і ККД вище. Таким чином, відбувається більш якісна, але і більш довга зарядка.

3. Якщо у вашого зарядного пристрою немає регулювання по струму, зробіть зарядку по постійному напрузі. У таких зарядних пристроях зменшується струм у міру зарядки, отже, для повної зарядки потрібно більше часу, ніж у зарядок зі стабілізацією напруги.

4. Визначте ступінь зношеності акумулятора. Це відбивається на ККД зарядного пристрою (чим нижче ККД, тим зношених акумулятор). Визначте ступінь зарядженості акумулятора ареометром або, якщо такого немає, вольтметром. Якщо акумулятор має ступінь зарядки нижче 75%, а при глибокій зарядці менше 50%, значить його час прийшов - його треба зняти з експлуатації та заряджати.

5. Після завершення процесу зарядки протріть акумулятор насухо несинтетичною дрантям і при необхідності відкоригуйте рівень електроліту. Постарайтеся в подальшому не допускати сильної розрядки акумулятора, тому що це в жодному разі скоротить термін його служби....

Відповідь на запитання: Як зарядити кальцієвий акумулятор