Як зарядити акумулятор aa

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Hi-Tech

Акумулятори типорозміру AA є одними з найпоширеніших. Вони можуть мати ємність від 450 до 2500 міліампер-годин. Такі акумулятори являють собою вигідну альтернативу звичайним батареям того ж типорозміру.

Інструкція:
1. Перш ніж здійснювати будь-які операції із зарядки акумуляторів типорозміру AA, переконайтеся в наступному:
- Що перед вами - дійсно акумулятори, а не батарейки;
- Що акумулятори є нікель-кадмієвих або нікель-метал-гидридні, а не якимись ще. Пам'ятайте, що наявність слова "charge", "recharge" або "rechargeable" не завжди говорить про те, що прилад є акумулятором. Вони можуть входити до складу зворотів "not rechargeable", "non-rechargeable", "do not recharge" або аналогічних. Все це - попередження про те, що перед вами батарейка, і що перезарядці вона не підлягає.

2. Знайдіть на акумуляторі позначення ємності. Зазвичай вона виражена в міліампер-годинах. Переведіть її в ампер-години. Поділіть число, що вийшло на десять. Ви отримаєте номінальний струм заряду, виражений в амперах. Наприклад, ємність акумулятори дорівнює 1500 мАг, або, що те ж саме, 15 Ач. Тоді струм заряду дорівнює 015 А.

3. Заряджати акумулятори типорозміру AA найбільш раціонально не парами, як це зазвичай робиться, а по одному. Джерело живлення для цього використовуйте з вихідним напругою, рівним 3 В.

4. Послідовно з кожним з заряджаються акумуляторів ввімкніть резистор, номінал якого розрахуйте наступним чином. Оскільки напруга розрядженого акумулятора складає 11 В, а джерела живлення - 3 В, падіння напруги на резисторі на початку зарядки складе 19 В. Поділіть це значення на зарядний струм, виражений в амперах, і ви отримаєте номінал резистора, виражений в омах. До кінця зарядки, у міру того як напруга на акумуляторі підвищується, ток його заряду буде кілька падати.

5. Обчисліть мінімальну потужність резистора. Для цього помножте падіння напруги на ньому на струм заряду. Якщо останній виражений в амперах, потужність вийде в ватах.

6. Підключіть акумулятор послідовно з резистором до джерела живлення в полярності, відповідної аналогічному показнику самого джерела. Ведіть зарядку протягом 15 годин....

Відповідь на запитання: Як зарядити акумулятор aa