Як зарядити крону

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:19 in Hi-Tech

Звичайну батарейку «Крона», «Корунд» або аналогічну заряджати небезпечно. Але в тому ж форм-факторі випускаються і акумуляторні батареї. До них відносяться, наприклад, 7Д-0125 «Ніка» і численні імпортні аналоги.

Інструкція:
1. Ознайомтеся з цоколевке батареї «Крона». У самої батареї або акумулятора цього типу, а також у його замінює блоку живлення, велика клема - негативна, мала - позитивна. У зарядного пристрою, а також у будь-якого приладу, що живиться від «Крони», все навпаки: мала клема - негативна, велика - позитивна.

2. Переконайтеся, що та батарея, яка є у вас в наявності, дійсно є акумуляторної.

3. Визначте зарядний струм акумуляторної батареї. Для цього його ємність, виражену в міліампер-годинах, поділіть на 10. Вийде зарядний струм в міліамперах. Наприклад, для батареї ємністю в 125 мАг зарядний струм дорівнює 125 мА.

4. В якості джерела живлення для зарядного пристрою використовуйте будь-який блок живлення, напруга на виході якого становить близько 15 В, а максимально допустимий споживаний струм не перевищує зарядного струму акумуляторної батареї.

5. Ознайомтеся з цоколевке стабілізатора LM317T. Якщо покласти його лицьової стороною з маркуванням до себе, а висновками вниз, то зліва буде регулювальний висновок, Посередині вихід, праворуч - вхід. Мікросхему встановіть на тепловідвід, який ізолюйте від будь-яких інших струмоведучих частин зарядного пристрою, оскільки він електрично з'єднаний з виходом стабілізатора.

6. Мікросхема LM317T є стабілізатором напруги. Щоб використовувати її не за призначенням - в якості стабілізатора струму - між її виходом і регулювальним виходом включите навантажувальний резистор. Його опір розрахуйте за законом Ома, враховуючи, що напруга на виході стабілізатора складає 125 В. Для цього зарядний струм, виражений в міліамперах, підставте в наступну формулу: R = 125 /I Опір вийде в кілоомах. Наприклад, для зарядного струму в 125 мА розрахунок буде виглядати наступним чином: I = 125 мА = 00125 А
R = 125 /00125 = 100 Ом

7. Потужність резистора в ватах розрахуйте, помноживши падіння напруги на ньому, рівне 125 В, на зарядний струм, також попередньо переведений у ампери. Округлите результат вгору до найближчого значення із стандартного ряду.

8. Підключіть плюс джерела живлення до плюса акумулятора, мінус акумулятора до входу стабілізатора, регулювальний висновок стабілізатора до мінуса джерела живлення. Між входом і регулювальним висновком стабілізатора включите електролітичний конденсатор на 100 мкФ, 25 В плюсом до входу. Зашунтіруйте його керамічним будь-якої ємності.

9. Включіть блок живлення і залиште акумулятор заряджатися на 15 годин....

Відповідь на запитання: Як зарядити крону